Home / Konsole / Aktualizacja PlayStation 4.5 już jest – tryb turbo i nie tylko

Aktualizacja PlayStation 4.5 już jest – tryb turbo i nie tylko

PS4-Update 4.5

Aktualizacja PlayStation 4.5, o której pisaliśmy jakiś czas temu trafia właśnie do konsol PS4 i PS4 Pro. Wraz z nią najnowsza konsola Sony zyskuje nową funkcjonalność, w tym możliwość używania zewnętrznych dysków czy tryb Boost mode zwiększający jej wydajność.

Podczas gdy duże dyski w konsoli PS4 / PS4 Pro nie są problemem z uwagi na łatwą możliwość wymiany standardowego 500 GB / 1TB twardziela, tak szybsze działanie tych konsol jest czymś co dopiero teraz jest możliwe. Maksymalną pojemnością dysków zewnętrznych jest obecnie 8TB. Należy pamiętać aby kuowany przez nas zewnętrzny dysk posiadał złącze USB 3.0 bowiem w przeciwnym wypadku nie będzie on obsługiwany.

Z kolei Boost mode dostarcza większej wydajności grom, szczególnie tym, które nie posiadają odpowiedniej łatki, a tym samym nie wykorzystują dodatkowej mocy PS4 Pro, w tym procesora i układu graficznego.

Kolejną nowością jest możliwość dzielenia się zrzutami ekranu, filmikami z gry oraz innymi informacjami na styl znany z Facebooka. Dotyczy to także możliwości tagowania gier jak i uczestniczących w rozgrywkach graczy. Niemniej ważna jest możliwość kontaktu (łączenia się) ze znajomymi bez wychodzenia z gry. Mowa tutaj o wysyłaniu wiadomości czy zapraszaniu do grupy.

Ciekawą aczkolwiek nie rewolucyjną zmianą (Xbox one ma ją bowiem od jakiegoś czasu) jest możliwość personalizacji ekranu głównego konsoli poprzez własny podkład (wallpaper). Może to być zarówno zdjęcie jak i zrzut ekranu z ulubionej gry.

Jak więc widzicie, aktualizacja 4.5 dla konsol PS4 (nazwa kodowa “Sasuke”) wprowadza jedną niezmiernie kluczową funkcję oraz kilka znacznie usprawniających lub uprzyjemniających korzystanie z konsoli. A co wy o niej myślicie. Czy mieliście nadzieję na inne ulepszenia, które się w niej nie znalazły?

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.