Home / Aktualności / Aktualizacja oprogramowania Xbox One luty 2015 – szczegóły

Aktualizacja oprogramowania Xbox One luty 2015 – szczegóły

Xbox One dashboard 1
Nadchodząca aktualizacja oprogramowania Xbox One, usprawnia w zasadzie tylko dwie funkcje które dotyczą użytkowników w Polsce (kilka kluczowych dotyczy funkcji telewizyjnych konsoli i krajów takich jak USA, Wielka Brytania czy Niemcy). Są nimi hub gier oraz możliwość zmiany tapet i przezroczystości kafelków.

Lutową aktualizację mogą póki co testować osoby, które przystąpiły do programu Beta (Beta testing preview), a pozostali będą musieli poczekać właśnie do lutego. Szczegółowe zmiany a tej aktualizacji znajdziecie poniżej.

  • Hub Gier – Nowości w postaci gier będą w centrum uwagi a to poprzez dedykowany każdej grze hub, w którym bedziemy mogli nie tylko dowiedzieć się wszystkiego o samej grze, lecz również zobaczyć którzyznajomi w nią grają, konkurować z nimi, pooglądać filmiki z rozgrywek jak również śledzić poczynania najlepszych graczy.
    Aby strorzyć hub dla ulubionej gry należy znaleźć daną grę w swoich pinach,ostatnio granych tytułach, lub w kafelku 'Moje gry i aplikacje” a następnie przycisnąć przycisk Menu na kotrolerze i wybrać opcję 'Zobacz hub gry. Możliwe jest równiez osiągnięcie tego samego efektu poprzez wyszukanie gry s sklepie Xbox a następnie wybraniu kafelka te gry.

  • Zmiana tapety i przezroczystości kafelków  – Zmiana przezroczystości kafelków dzięki tej aktualizacji umożliwia zobaczenie podkładu przez nas ustawionego, co dotychczas było niemożliwe. Aby ustawić tapetę na ekranie głównym  należy udać się do Mój Xbox > Moje tapety. Ważna informacją jest ta, że niektóre kafelki nie moga być przezroczyste z powodu praw autorskich dla poszczególnych zdjęć.