Home / Aktualności / Aktualizacja Google Chrome, której nie powinniście ignorować

Aktualizacja Google Chrome, której nie powinniście ignorować

Jeśli korzystasz z przeglądarki Google Chrome to prawdopodobnie powinniście jak najszybciej zaktualizować ją do najnowszej wersji. W tym celu należy przejść do Ustawień (trzy ułożone w stos kropki)-> Pomoc->  O Google Chrome. Tutaj znajdziesz wersję przeglądarki, którą aktualnie zainstalowałeś, a także automatycznie aktualizujesz Chrome do najnowszej wersji.  Dlaczego  w  ogóle do tego namawiamy? Wspomniana aktualizacja Chrome naprawia lukę o wysokim priorytecie bezpieczeństwa a w dzisiejszych czasach jest  chyba najważniejsze. Pod koniec zeszłego tygodnia Google opublikowało wersję 99.0.4844.84 w celu rozwiązania poważnego luki bezpieczeństwa zero-day. Dziś aktualizacja jest dostępna dla wszystkich użytkowników. W razie problemów z aktualizacją np. „Aktualizacja nie powiodła się (błąd: 12)”, odświeżenie powinno  rozwiązać problem.

Jak się dowiedzieliśmy amerykańska firma z Kalifornii powiadomiła użytkowników, że wie o exploicie oznaczonym jako CVE-2022-1096. Google nie mówi o tym zbyt wiele, poza tym, że anonimowa wskazówka zgłosiła błąd Type Confusion w V8 — silniku JavaScript Chrome. Luki w zabezpieczeniach typu Type Confusion pojawiają się, gdy kod wywołuje obiekt bez sprawdzania typu. Microsoft zauważa, że ​​jest to niebezpieczne, ponieważ może pozwolić na nieautoryzowane wykonanie kodu.

Chrome, wraz z Firefoxem i Microsoft Edge, powoli zbliżają się do wersji 100. Chociaż jest to kamień milowy, który należy świętować, może również powodować problemy, ponieważ niektóre witryny mogą mieć problemy z odczytaniem programów klienckich przeglądarek z trzycyfrowymi numerami wersji. Google i Mozilla pracują nad złagodzeniem tego problemu, zanim Chrome osiągnie wersję 100 w tym tygodniu, a Firefox osiągnie ją w maju.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.