Home / Aktualności / Aktualizacja BIOS dla płyt głównych Gigabyte Z690 umożliwia OC do 6GHz

Aktualizacja BIOS dla płyt głównych Gigabyte Z690 umożliwia OC do 6GHz

Jeśli nie jesteście w stanie poświęcić deka wydajności waszego komputera, z pomocą przychodzi firma GIGABYTE, która ogłosiła dzisiaj rozszerzenie technologii Instant OC do 6 GHz przeznaczonej dla procesorów Intel Core i9-13900K oraz Core i7-13700K na platformę Z690.

Użytkownicy są w stanie osiągnąć powyższe taktowanie aktualizując BIOS płyt głównych Z690 do najnowszej wersji i aktywując odpowiednie ustawienia. Wspomniane kroki pozwalają uzyskać wzrost wydajności na jednym rdzeniu nawet o 3% i opcji automatycznego dostosowania napięcia procesora i kalibrację linii obciążenia Vcore.

Najnowszy procesor Intela 13. generacji imponuje użytkownikom wiodącą w swojej klasie wydajnością. Technologia Instant 6 GHz GIGABYTE na platformie Z790 znana była z uwalniania ukrytej mocy procesorów Intel Core i9-13900K i Core i7-13700K, a teraz dostępna jest też dla platformy Z690. To właśnie dzięki niem możliwe jest  wykrycie dwóch najbardziej zoptymalizowanych rdzeni i podkręcenie ich do częstotliwości 6 GHz. 

Obsługa BIOS-u i technologii Instant 6 GHz płyt głównych Z690 została zaktualizowana na oficjalnej stronie GIGABYTE, użytkownicy mogą aktualizować BIOS za pomocą Q-Flash lub Q-Flash Plus.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Odpowiedz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

*