Home / Aktualności / Aktualizacja aplikacji Xbox na iOS wprowadza możliwość przesyłania strumieniowego gier

Aktualizacja aplikacji Xbox na iOS wprowadza możliwość przesyłania strumieniowego gier

Każdy sklep ma tylne wejście. Do takiego wniosku doszedł najprawdopodobniej  Microsoft mający problemy z wprowadzeniem swojej aplikacji xCloud streamującej gry z konsoli na urządzenia mobilne, udostępnia na razie najnowszą wersję aplikacji Xbox na systemy Android i iOS poniekąd rozwiązującą problem strunieniowania w systemie Apple. Zaktualizowana wersja zmienia wygląd aplikacji, dostosowując ją do nowego interfejsu użytkownika konsoli Xbox One i Xbox Series X / S.

Wiele funkcji aplikacji było dostępnych w poprzednich wersjach, ale niektóre pojawiają się po raz pierwszy na iOS. Jednym z takich dodatków jest obsługa gry zdalnej, która umożliwia właścicielom Xbox One przesyłanie strumieniowe gier, które posiadają, na urządzenia z systemem iOS przez Internet lub w tej samej sieci. Jest to niezależne od xCloud, którego Microsoft jeszcze nie uruchomił na iOS (aczkolwiek mamy doniesienia o takich próbach).

Gra zdalna zasadniczo zamienia konsolę w serwer i jest dostępna dla gier na Xbox One i Xbox Series X / S, ale nie dla Xbox 360 ani oryginalnych gier Xbox, w które można grać w ramach kompatybilności wstecznej. Inne funkcje obejmują możliwość wstępnego pobierania gier na konsolę Xbox, nawet przed ich zakupem. Co więcej, aplikacja umożliwia także właścicielom konsoli Xbox zdalne zarządzanie swoimi urządzeniami, na przykład inicjowanie instalacji lub przesyłanie przechwyconych zrzutów ekranu i klipów.

Jak można się spodziewać, możemy także używać aplikacji do czatowania ze znajomymi na Xbox i PC, używając tekstu lub głosu.

Dla nowych właścicieli konsoli aplikacja oferuje bezproblemowy sposób zdalnej konfiguracji nowego urządzenia. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.