Home / Aktualności / Aktualizacja Android 5.0 Lollipop dostępna dla tabletów ASUS Nexus 7

Aktualizacja Android 5.0 Lollipop dostępna dla tabletów ASUS Nexus 7

Aktualizacja Android 5.0 Lollipop dostępna dla tabletów ASUS Nexus 7ASUS udostępnił właśnie aktualizację oprogramowania dla tabletów Nexus 7, których użytkownicy jako jedni z pierwszych będą mieli okazję zapoznać się z możliwościami nowej wersji systemu operacyjnego Google – Android 5.0 Lollipop.

Aktualizacja do najnowszej wersji Androida jest darmowa i odbywa się na zasadzie over-the-air (OTA). Pierwszą falą aktualizacji objęto modele z 2012 i 2013 roku, wyposażone w Wi-Fi.

Aktualizacja oferuje szereg nowych funkcji oraz usprawnień bezpieczeństwa. Android w wersji 5.0 to także poprawki w wyglądzie interfejsu. Wśród nowych funkcji na uwagę zasługuje między innymi ulepszony system powiadomień, umożliwiający szybką reakcję bez konieczności wychodzenia z używanej właśnie aplikacji. Pojawi się też możliwość wyboru, jakiego rodzaju powiadomienia będą pojawiać się na ekranie blokady.

Nowy Android 5.0 Lollipop zawiera także bardzo przydatną funkcję Bluetooth Smart, która pozwali na zmniejszenie poboru mocy i wydłużenie działania baterii podczas skanowania otoczenia i łączenia się z innymi urządzenia typu Bluetooth.

Najnowsza wersja systemu operacyjnego posiada ponadto nową funkcję „Personal Unlocking”, która sprawi że dostęp do tabletu będzie szybszy. Wystarczy, że użytkownik oznaczy konkretne lokalizacje albo urządzenia zewnętrzne (za pomocą Bluetooth) jako „bezpieczne” (na przykład „dom” albo „biuro”). Gdy zostaną one wykryte, użytkownik nie będzie proszony o podanie PINu, kodu czy też ustalonego wcześniej wzoru w celu odblokowania telefonu.

Jak dokonać aktualizacji?

Aby zaktualizować tablet należy w menu ustawień znaleźć pozycję „Informacje”, a następnie kliknąć na opcję „Aktualizację systemu”.

Kolejnymi tabletami w kalendarzu aktualizacji systemu operacyjnego do wersji Android 5.0 Lollipop będą modele Nexus 7 LTE/3G. Aktualizacja zostanie udostępniona na początku grudnia 2014 roku.