Home / Aktualności / gry / Aktualizacja 9.9 do World of Tanks gotowa do pobrania

Aktualizacja 9.9 do World of Tanks gotowa do pobrania

Aktualizacja 9.9 do World of Tanks

Najnowsza aktualizacja 9.9 do World of Tanks, czołowej gry wojennej firmy Wargaming jest już gotowa do pobrania. W tej wersji zostały przygotowane bardzo ciekawe elementy i zmiany niektórych aspektów gry, a wśród nich te dotyczące trybu Dominacji, nowe pojazdy, aktualizacje map „Bagno” czy zmiana grafiki (w tym pojazdy w rozdzielczości HD).

Pierwszą znaczącą zmianą jest Dominacja, która zostanie uzupełniona o dwa nowe tryby: Stalowe łowy i Deszcz zaopatrzenia. Będą one stopniowo dodawane do gry, a każdy z nich będzie miał własne zasady i cele. Także bardzo ważnym dodatkiem będą dwa nowe pojazdy: Spähpanzer 1.C i Heavy Tank No. VI. Pierwszy z nich to niemiecki czołg lekki VII poziomu, który zastąpi czołg Aufklärungspanzer Panther. Drugi to japoński czołg ciężki VI poziomu, będący odmianą legendarnego Tygrysa

Co więcej, w ramach tej aktualizacji mapa „Bagno” zostanie zaktualizowana tak, aby bitwy na niej rozegrane były bardziej zbalansowane.

Producent gry World of Tanks poszedł również w szczegóły, gdyż doczekaliśmy się także zmiany w pancerzu niektórych pojazdów, obejmujące poprawki i ulepszenia w modelach uszkodzeń, co poprawi skuteczność ich przedniego pancerza.

Aktualizacja 9.9 do World of Tanks, to również zmiany graficzne, które obejmą zarówno w standardowego klienta gry, jak i wersji o wysokiej jakości. Zmiany będą szczególnie widoczne w przypadku jakości cieni i wody. Poprawki przełożą się także na większą płynność gry. W ramach nowej aktualizacji 14 pojazdów zyska modele w jakości HD. Wśród nich znalazło się kilka najpopularniejszych czołgów, takich jak AMX 50 100, FCM 50 t, T-62A i VK 36.01 (H).

W wersji 9.9 zmieni się także sposób wyświetlania statystyk dla bitew na Mapie Globalnej (Wojny Klanów). Możliwe będzie wyświetlenie osobnych statystyk graczy dla Mapy Globalnej – nie będą one już połączone ze statystykami z bitew losowych.

  • Bitwy rozegrane na Mapie Globalnej nie będą uwzględniane w ogólnych statystykach konta. Informacje te będą dostępne w zakładce statystyk i wyświetlane osobno dla bitew VI, VIII i X poziomu.
  • Statystyki bitew na Mapie Globalnej będą dostępne w osobnej zakładce klienta, podobnie do innych trybów gry.
  • Do nowej zakładki zostaną dodane wszystkie bitwy na Mapie Globalnej rozegrane po wprowadzeniu aktualizacji 9.9.
  • Wszystkie bitwy rozegrane na Mapie Globalnej przed wprowadzeniem aktualizacji 9.9 zostaną przeniesione do nowej zakładki Mapy Globalnej zgodnie z następującymi zasadami:
    • bitwy rozegrane czołgami IX i X poziomu pojawią się w dziale przeznaczonym dla X poziomu;
    • Bitwy rozegrane czołgami VII i VIII poziomu pojawią się w dziale przeznaczonym dla VIII poziomu;
    • Bitwy rozegrane czołgami poniżej VII poziomu pojawią się w dziale przeznaczonym dla VI poziomu;

Wargaming informuje, że rozegrane wcześniej bitwy nie zostaną usunięte ze statystyk ogólnych, co ma na celu uniknięcie rozbieżności między informacjami na profilach graczy przed zmianą i po niej. Migracja danych bitew zajmie kilka dni, a w tym czasie statystyki niektórych graczy mogą być wyświetlane niepoprawnie. Bitwy rozegrane przed wprowadzeniem aktualizacji 9.9 zostaną przeniesione, począwszy od maja 2012 r. Wcześniejsze bitwy nie będą uwzględniane.

Producent gry informuje, że ze względu na aktualizację, Mapa Globalna w Wojnach Klanów zostanie wstrzymana od 15 lipca o 1:15 do 16 lipca o 1:15 w celu przeprowadzenia prac konserwacyjnych. Dla graczy posiadających aktywne konto premium przewidziano rekompensatę za niedostępność gry podczas prac konserwacyjnych.