Home / Konsole / Aktualizacja 3.00 dla PlayStation 4 – wiele usprawnień w jednym pakiecie

Aktualizacja 3.00 dla PlayStation 4 – wiele usprawnień w jednym pakiecie

Aktualizacja 3.00 dla PlayStation 4

Aktualizacja 3.00 dla PlayStation 4 czyli zespół nowych funkcji i poprawek jest już dostępny dla tej konsoli Sony. Wśród nich znalazło się nowe centrum aktywności, w którym wyświetlane będą ważne wydarzenia, istotne dla każdego posiadacza PS4 w tym zarówno typowego jak i hardcorowego gracza. Z tego miejsca będzie można zapraszać innych do naszego strumieniowania rozgrywek.

Ciekawą funkcją jest również możliwość tworzenia środowisk wokół naszych ulubionych gier, jak również dołączania do obecnie stworzonych. Niemniej ważne jest usprawniona sekcja z PS Plus, oraz grami które posiadamy. Dzięki temu będziemy na bieżąco zarówno z tym co możemy pobrać za darmo, jak i co posiadamy (np. gdy zabraknie nam miejsca i czegoś trzeba będzie się pozbyć).

Dobrą wiadomością, która aktualizacja 3.00 dla PlayStation 4 wprowadza jest także powiększona do 10 GB przestrzeń dyskowa do przechowywania naszych plików (stanów gier, zrzutów ekranu itp.).

Ci którzy uwielbiają się chwalić (i dzielić), Sony przygotowało bezpośredni streaming na YouTube oraz łatwiejsze współdzielenie na Twitterze. To pierwsze z pewnością zasili YouTube Gaming, czyli nowy serwis dla środowiska graczy, który notabene konkuruje z Twitchem.

Wszyscy pozostali z pewnością skorzystają natomiast z możliwość zagrania w grę znajomego, który nam na to pozwoli dzięki funkcji Share. Funkcja ta też umożliwia oglądanie rozgrywki jak również dołączenie się do niej.

Osobnej sekcji doczekała się również “Na żywo z PlayStation” prezentująca najpopularniejsze filmiki wrzucone przez posiadaczy konsoli PlayStation.