Home / Aktualności / Aktualizacja 2.0 (update 2.0) dla konsoli PS4 wprowadza ciekawe funkcje

Aktualizacja 2.0 (update 2.0) dla konsoli PS4 wprowadza ciekawe funkcje

PlayStation 4 aktualizacja 2.0
Konsola PlayStation 4 cieszy się niesłabnącą popularnością, w związku z czym trzymanie ręki na pulsie jeśli chodzi o trzymanie jej jak najbardziej na czasie jest równie ważnym zadaniem.

Sony w nadchodzącej aktualizacji oprogramowania oznaczonej numerem 2.0 wprowadzić ma kilka ciekawych funkcji, wśród których jest możliwość odtwarzania plików muzycznych mp3, mp4, m4a oraz 3GP z urządzeń  podłączonych do portu USB konsoli PS4.

Szczegóły co znajdzie się w aktualizacji 2.0 (update 2.0)dla PS4 znajdziecie poniżej:

  • Odtwarzacz muzyki dla urządzeń zewnętrznych USB : urządzenia korzystające z USB także jak pendrive czy zewnętrzne dyski twarde (SSD) z plikami muzycznymi odblokują funkcję odtwarzacza, który wspierać ma takie formaty jak MP3, MP4, M4A oraz 3GP.
  • Zmiana kolorów podkładu: Jako dodatkowa opcja poza zmianą motywu w interfejsie konsoli, będzie teraz można zmienić kolor podkładu na niebieski (standardowo jest jasny niebieski), czerwony, zielony, fioletowy, różowy, szary oraz złoty.
  • Znajomi gracze: system konsoli będzie teraz sugerował osoby, które możemy znać (sugestie pojawią się w sekcji ‘Co nowego’).
  • Ulepszenia przesyłów na żywo (Broadcastingu): Nowa aktualizacja przyniesie nieznaczne zmiany w przesyłaniu transmisji rozgrywek na żywo z oficjalnego kanału PlaySation, sugerowane z przez osoby z naszej listy znajomych oraz  te popularne oraz archiwalne.
  • Biblioteka gier oraz inne zawartości użytkownika: Ulepszona lista najczęściej używanych gier i aplikacji użytkownika konsoli PS4 została ulepszona pod względem przejrzystości, pokazując teraz 15 pozycji z najczęściej używanych gier lub aplikacji, zaś pozostałe zasilą dział Biblioteki. Również Sony polepszyło funkcję sortowania dodając sortowane wg. typu (gry, aplikacje, Filmy i TV), nazwy, ostatnio używanych czy też zainstalowanych.
  • Jeszcze lepsza kontrola głosem: Sony w dalszym ciągu kładzie jak widać nacisk na kontrolę głosem. Aktualizacja 2.0 nie jest wyjątkiem i wprowadza z nią rozpoczynanie korzystania z komend głosowych poleceniem ‘PlayStation’ (tak jak Xbox One ma komendę ‘Xbox’) jak również ‘Wszystkie komendy’, za pomocą której uzyskamy pomoc w postaci listy komend jakie konsola jest w stanie rozumieć.
  • Dodawanie do bibliotek gier: Comiesięczne darmowe gry z PS Plus, otrzymają teraz opcję dodawania ich do bibliotek gier PS4, co znalazło odzwierciedlenie w tej aktualizacji. Funkcja ta spowoduje dodanie danej gry bez jej instalowania, oszczędzając tym samym miejsce na dysku twardym konsoli