Home / Aktualności / Aktualizacja 15.4.1 dla iPhone rozwiązuje problem ze zwiększonym zużyciem energii

Aktualizacja 15.4.1 dla iPhone rozwiązuje problem ze zwiększonym zużyciem energii

Jeśli nie dowierzaliście doniesieniom o  zwiększonym po aktualizacji 15.4 zużyciu baterii iPhone, to najnowsza aktualizacja  wydaje się  rozwiewać te wątpliwości. Choć użytkownicy iPhone’a z niecierpliwością oczekiwali wydania przez Apple iOS 15.4 z dodatkową możliwością używania Face ID podczas noszenia maski to chyba nie oczekiwali oni skrócenia żywotności baterii. Niemniej teraz przestaje to mieć znaczenie bowiem Apple wydał stosowną poprawkę.

Wraz z wydaniem iOS i iPadOS 15.4.1 firma Apple twierdzi, że rozwiązała problem, który skrócił żywotność baterii na niektórych urządzeniach po zainstalowaniu wersji 15.4. Najnowsza aktualizacja zawiera również poprawki dotyczące brajla i aparatów słuchowych. Nawet użytkownicy, którzy nie mieli problemów z żywotnością baterii, powinni nadal instalować ją w celu aktualizacji zabezpieczeń.

Dla przypomnienia niektórzy użytkownicy zgłaszali, że żywotność baterii w ich iPhone’ach spadła nawet o 50 procent po zainstalowaniu iOS 15.4. Początkowo wsparcie Apple napisało na Twitterze, że niektórych problemów należy się spodziewać w ciągu pierwszych kilku dni po aktualizacji oprogramowania układowego, ale niektórzy użytkownicy zgłaszali skrócenie żywotności baterii ponad 48 godzin po aktualizacji.

Niektórzy sugerowali, że problem był związany z wysokimi częstotliwościami odświeżania w modelach iPhone’a z ProMotion, ale raporty nie były izolowane dla tych modeli. Inni domyślali się, że może to mieć coś wspólnego ze starzejącymi się bateriami. W każdym razie rozwiązanie problemu poprzez aktualizację potwierdza, że ​​był to problem z oprogramowaniem.

Aby zaktualizować iPhone’a lub iPada, wybierz Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.