Home / Konsole / Aktualizacja 10.0.14393.1040 – kilka kluczowych zmian dla konsoli Xbox One

Aktualizacja 10.0.14393.1040 – kilka kluczowych zmian dla konsoli Xbox One

lutowa aktualizacja xbox one

W udostępnionej właśnie aktualizacji 10.0.14393.1040 dla konsoli Xbox One, Microsoft wprowadza kilka ciekawych funkcji, usprawnień i eliminuje dosyć uciążliwe błędy. 

Wśród kluczowych zmian znalazła się możliwość włączenia lub wyłączenia dźwięku przy włączaniu konsoli, przebudowany i bardziej funkcjonalny sklep z grami, który ponadto ma wyeliminowane błędy m.in. związane z koniecznością podwójnego kliknięcia przy zakupie gry, zacinanie się sklepu czy wyświetlanie kilku irytujących błędów.

Niezaprzeczalnie pomocna jest też informacja o tym, że np. nasz dysk jest pełny, szczególnie wtedy gdy wrzucamy nasz filmik wykonany przy użyciu funkcji DVR do Xbox Live. Wśród poprawek błędów znalazły się natomiast te związane z niewykrywaniem kontrolera u części użytkowników, problemem przy niektórych instalacjach czy zacinanie się aplikacji takich jak pogoda czy Groove Music.

Dla nas (i zapewne dla wszystkich użytkowników) miła jest wiadomość, że aktualizacja 10.0.14393.1040 poprawia stabilność większości gier. Jeśli system jej sam nie zauważy, możecie ją wymusić poprzez udanie się do Ustawień > Wszystkie ustawienia > System > Informacje o konsoli i Aktualizacje.

aktualizacja 10.0.14393.1040 Xbox One

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.