Home / Aktualności / Akademia VR – czym jest i czy warto się na nią skusić

Akademia VR – czym jest i czy warto się na nią skusić

Akademia VR_mobilna_2hq_digital

Chyba mniej więcej wszyscy wiedzą czym jest VR czyli rzeczywistość wirtualna. W dużej liczbie przypadków na tym owa wiedza się kończy, bowiem technologia ta, aczkolwiek dosyć zaawansowana nie oferuje wystarczającej edukacji użytkowników na temat sprzętu, jego kompatybilności oraz oprogramiwania stanowiącego pomost na drodze sprzęt-użytkownik.

W związku z tym przydało by się pewnego rodzaju szkolenie, edukowanie użytkowników aby nie tylko mogli oni wykorzystać pełen potencjał VR, ale również aby owa rzeczystostość wirtualna mogła ewoluować w lepszym kierunku. W odpowiedzi na ograniczoną na chwilę obecną wiedzę na ten temat powstała Akademia VR, której jesteśmy patronem medialnym, a która zmaterializowała się przy wysiłku Cybermagii Sp. z o.o. będącej właścicielem pierwszego w Białymstoku salonu VR (wirtualnej rzeczywistości). Od 2016 roku świadczy ona usługi z zakresu rozrywki i edukacji korzystając z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. W stacjonarnym salonie użytkownicy mają do dyspozycji okulary wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR oraz HTC Vive wraz z szeregiem gier i aplikacji.

W Akademii biorą udział wyłącznie klasy 1-6 szkół podstawowych (czyli w wieku 7-12 lat). Jest to bardzo wzmożony pod względem chłonięcia przez nich informacji okres oraz czas kiedy wykazują się oni bardzo interesującymi pomysłami jeśli chodzi o nowe technologie.

Niezaprzeczalnym atutem opisywanej tu akademii rzeczysistości wirtualnej są materiały dostosowany do grupy wiekowej – treści podobne wizualne, ale różne merytorycznie, stworzone przez nauczyciela z wykształceniem i doświadczeniem. Co więcej, zajęcia mogą stanowić uzupełnienie podstawy programowej i zapewniać świetną alternatywę dla wyjścia do kina lub teatru – w wirtualnej rzeczywistości uczeń jest w końcu w centrum wydarzeń i może wchodzić w interakcję z prowadzącym zajęcia.

Akademia VR_mobilna_1hq_digital

Cybermagia ma bardzo ambitny plan dotarcia z lekcjami Akademii VR do 50 szkół, 300 klas, 6000 uczniów (bezpośrednio)  oraz 3o tys. osób (niebezpośrednio) na przełomie 2017 / 2018 roku. W przyszłości Akademia VR chce swoim zasięgiem objąć wszystkie województwa w Polsce. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda się to osiągnąć.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.