Home / Aktualności / AeroCool Mirage 5 – wilk w owczej skórze

AeroCool Mirage 5 – wilk w owczej skórze

Z pewnością wiele osób pomyli najnowszy cooler AeroCool Mirage 5 z przerośniętą pompą chłodzenia cieczą AiO z jego kształtem krążka, szklaną górą i nieskończonym odbiciem podświetlenia. Niemniej są to jedynie żeberka radiatora, w którego środku znajduje się wentylator. Podstawa procesora zawiera niewielki kawałek aluminium. Stąd pięć miedzianych rurek cieplnych o grubości 6 mm ma bezpośredni kontakt z procesorem, przekazując ciepło do stosu pierścieniowych anodyzowanych aluminiowych żeber. Zestaw żeber jest wentylowany przez 60-milimetrowy wentylator o wysokiej prędkości obrotowej z nieco cylindrycznym wirnikiem, umieszczony pod górną płytą.

Wentylator Mirage 5 obraca się w zakresie od 1200 do 3000 obr / min, przepychając od 39,7 do 74,3 CFM powietrza, przy ciśnieniu statycznym H₂O od 0,91 do 2,13 mm. AeroCool twierdzi, że poziom hałasu tego wentylatora wynosi od 18 do 30 dBA, ponieważ nie jest to tylko kolejny wentylator 60 mm, ale cylindryczny wirnik, który ma małą średnicę, patrząc od góry. Wentylator jest wyposażony w łożysko hydrauliczne, a jego żywotność określono na ok. 60 000 godzin MTBF. Cooler Aerocool ma wymiary 100 mm x 100 mm x 145 mm (SxGxW). Producent twierdzi, że Mirage 5 może wytrzymać obciążenia termiczne do 150 W TDP. Wśród obsługiwanych typów gniazd procesora są LGA2066, LGA1200, LGA115x i AM4. Firma nie ujawniła cen ani dostępności.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.