Home / Aktualności / Obudowy / Aerocool Aero-800 i Aero-500 – wyjatkowo ciekawe i atrakcyjne cenowo obudowy

Aerocool Aero-800 i Aero-500 – wyjatkowo ciekawe i atrakcyjne cenowo obudowy

Aerocool Aero-800

Aerocool Aero-800 i Aero-500 to najnowsze obudowy dla komputerów PC, które cechuje niezwykle ciekawy design, wysoka jakość wykonania oraz sporo miejsca w środku. Oba modele producent przeznaczył na tzw. rynek budżetowy, dzięki czemu nie ucierpi na takim zakupie nasza kieszeń, a do tego znajdziemy w nich sporo funkcji, które odziedziczyły one od większego i droższego brata – modelu Aero-1000.

Nowe obudowy Aerocool Aero-800 i Aero-500 z pewnością docenią gracze, którym z pewnością przypadnie do gustu prosty ale subtelny wygląd, a do tego sporo wersji kolorystycznych, wśród których znalazły się biały i czarny (Aero-500) oraz biały, czarny, niebieski i szary (Aero-800).

Na uwagę przy okazji wyglądu zasługuje zdejmowany, magnetyczny filtr przeciw kurzowy umieszczony w górnej części panelu. W zależności od modelu (Aero-500 lub Aero-800), przedni panel z dwoma portami USB 2.0 i dwoma USB 3.0, jak również gniazdem słuchawkowym, mikrofonu, przyciskiem resetu i włącznikiem / wyłącznikiem, znajdować się będzie na przednim bądź górnym panelu obudowy.

Dodatkowo, producent wyposażył obie obudowy w dwukanałowy regulator obrotów, umożliwiając trzystopniową regulację obrotów wentylatorów. Zarówno Aerocool Aero-800 i Aero-500 skoncentrowane są na chłodzeniu wodnym, za które odpowiadają specjalnie przygotowane otwory dla 240mm radiatorów, usytuowane na górnym i przednim panelu obu obudów.

Aerocool Aero-800 01

Zarówno Aero-800, jak i Aero-500 są w stanie obsłużyć płyty główne formatu mini-ITX, micro-ATX jak i standardowe ATX, a także długie karty graficzne i wysokie coolery CPU. Jeśli chodzi o model Aero-800, to umieszczono w nim dwie zatoki 5,25 cala, pięć 2,5 cala oraz dwie 3,5 cala dla dysków i napędów optycznych. Dodatkowo w tym modelu oddzielony został zasilacz i klatka dysków, polepszając tym samym przepływ powietrza.

Bardzo przydatnymi bez wątpienia są obszary tzw. backplate z dobrze dopasowanymi otworami do montażu coolerów i prowadzenia kabli, cechy, które obudowa odziedziczyła z wcześniej wspomnianego modelu Aero-1000.

Podczas gdy Aero-800 będzie sprzedawany w cenie ok. 70 euro, tak Aero-500 pojawi się w sklepach w cenie ok. 45 euro. Dokładna data premiery na sklepowych półkach nie jest jeszcze znana.