Home / Aktualności / ADATA XPG SX8200 PRO 256GB – test dysku SSD w formacie M.2 PCIe Gen3x4

ADATA XPG SX8200 PRO 256GB – test dysku SSD w formacie M.2 PCIe Gen3x4

Dysk XPG SX8200 firmy ADATA podczas testów sprawował się nadzwyczaj dobrze. Także porównując go do konkurencji pod względem ceny, produkt tego Tajwańskiego producenta nie wypada tak źle, jakby się mogło wydawać, gdyż został on stosunkowo dobrze wyceniony. Jeśli porównać z cenami oraz prędkościami odczytu i zapisu (tymi na papierze, jeśli chodzi o konkurencję, gdyż nie mieliśmy w chwili testów innych dysków do porównania), to wycena jest jeszcze bardziej adekwatna – dysk Intela kosztujący o 30 zł więcej jest nieco szybszy (mimo że ADATA podaje wyższe niż zaobserwowaliśmy wartości). W porównaniu z kosztującym prawie o 20 zł mniej Plextorem, dysk ADATA odstaje nieco pod względem zapisu (1200 vs 2000 MB/s). Silicon Power P34A80 jest jeszcze bardziej wydajny, aczkolwiek za 135 zł więcej, więc wniosek nasuwa się sam.

Praktycznie poza nieco niższymi niż oczekiwaliśmy wartościami zapisu i odczytu, do dysku ADATA nie można się zbytnio przyczepić. Zarówno kopiowanie, instalowanie, jak i uruchamianie gier z tego dysku należało do przyjemności. SX8200 PRO także się zbytnio nie nagrzewa (praktycznie w ogóle).

W związku z powyższymi wnioskami oraz wynikami testów możemy stwierdzić, że warto testowany przez nas XPG SX8200 PRO polecić zarówno osobom szukającym alternatywy dla tradycyjnych dysków SSD w formacie SATA, jak i szukającym w pierwszej kolejności szybkiego dysku. 

1. Wprowadzenie
2. Wygląd zewnętrzny
3. Platforma testowa i testy syntetyczne
4. Testy praktyczne
5. Podsumowanie

Dysk XPG SX8200 firmy ADATA podczas testów sprawował się nadzwyczaj dobrze. Także porównując go do konkurencji pod względem ceny, produkt tego Tajwańskiego producenta nie wypada tak źle, jakby się mogło wydawać, gdyż został on stosunkowo dobrze wyceniony. Jeśli porównać z cenami oraz prędkościami odczytu i zapisu (tymi na papierze, jeśli chodzi o konkurencję, gdyż nie …

Ocena końcowa

Cena / Jakość
Wydajność
Ocena ogólna

Polecamy

Podsumowanie : Dysk dobrze wyceniony z adekwatnymi parametrami. Kupujący na pewno się nie zawiedzie.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
80

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.