Home / Komputery Stacjonarne / Dyski / ADATA SU900 – nowa seria wykorzystująca technologię 3D MLC NAND

ADATA SU900 – nowa seria wykorzystująca technologię 3D MLC NAND

adata-su900

ADATA Ultimate SU900 to najnowsza, zaprezentowana właśnie seria dysków SSD, która wykorzystuje wysoko wydajnościowe moduły pamięci 3D NAND Flash oraz kontroler SMI 2258 wyciskający z nich ostatnie soki pod względem wydajności.

Jak się dowiadujemy seria SU900 będzie w stanie dostarczyć do 560MB/s przy odczycie oraz 525MB/s podczas zapisu danych, a pozatym 85K/90K IOPS, co jest wynikiem dosyć dobrym, mając szczególnie na uwadze ograniczenia samego interfejsu SATA III. Ilość terabajtów przed tym jak możemy doświadczyć błędów z danymi czy  na 800TB , zaś samą niezawodność określono na 2 miliony godzin (MTBF – mean time before failure). W pudełku poza samym dyskiem znajdziemy również przejściówkę z 2,5 na 3,5 cala. Dyski ADATA tej serii będą sprzedawane w pojemnościach 256GB, 512GB, 1TB i 2TB.

Producent postarał się także o bezpieczeństwo danych, implementując takie technologie jak naprawa błędów, równomierne zapisywanie danych w pamięci, RAID Engine i kilka innych.

Wykorzystująca pamięci 3D MLC seria dysków ADATA SU900 oferuje nie tylko niezawodność, ale też i większą żywotność czy wspomnianą wydajność względem poprzedników.  

Choć na razie nie znamy dostępności ani ceny opisywanej tu serii Ultimate, to wiemy, że ADATA zapewnia 5 letnią gwarancję.

 

adata-su900-01

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.