Home / Aktualności / ADATA SPECTRIX D60G RGB DDR4 bije kolejny rekord prędkości

ADATA SPECTRIX D60G RGB DDR4 bije kolejny rekord prędkości

ADATA, jeden z czołowych producentów wysokowydajnych modułów DRAM, produktów NAND Flash i akcesoriów mobilnych, ogłosił dziś, że XPG Overclocking Lab (XOCL) przetaktował moduł pamięci SPECTRIX D60G RGB DDR4 do częstotliwości 5634 MT / s, co jest nowym rekord. Poprzedni rekord wynosił 5608 MT / s. Kamień milowy został osiągnięty dzięki chipsetowi Intel Core i9 i płycie głównej MSI MPG Z390I GAMING EDGE AC w ​​konfiguracji chłodzonej LN2. Wyniki zostały certyfikowane i opublikowane na HWBOT.

D60G jest zbudowany z wysokiej jakości chipów i metalowego radiatora zapewniającego doskonałą integralność sygnału, niezawodność i stabilność, co skutecznie przedłuża żywotność modułu pamięci. Co więcej, profile Intel Extreme Memory (XMP) 2.0 umożliwiają szybkie podkręcanie i zwiększają stabilność systemu. Zamiast dostosowywać poszczególne parametry w BIOS, użytkownicy mogą to zrobić bezpośrednio z systemu operacyjnego komputera.

Poza samymi prędkościami taktowania, D60G oferuje więcej oświetlenia RGB na mm2 niż jakikolwiek inny moduł pamięci, co odpowiada ponad 60% powierzchni modułu. W pełni odsłonięte dyfuzory światła są bardzo szerokie, co zapewnia maksymalny efekt. Wyjątkowa awangardowa stylistyka modelu D60G również przyciągnie wzrok. Moduły mają poza tym, charakterystyczną dla XPG konstrukcję X-light z inspirowaną diamentami wielopłaszczyznową powierzchnię.

Co ważne, użytkownicy mogą dostosować swoje wrażenia w grach dzięki programowalnym efektom świetlnym. Mogą oni ustawić m.in. wzorce, prędkość impulsów czy intensywność oświetlenia. Sterowanie efektami i ich konfiguracja jest bezproblemowa dzięki aplikacji XPG RGB Sync. Jeśli użytkownicy mają już istniejące oprogramowanie do sterowania oświetleniem RGB od jednego z głównych producentów płyt głównych, to mogą również z niego skorzystać.

Jeśli chodzi o ceny, to np. Adata XPG Spectrix D60G 16GB (2x 8GB) z taktowaniem 3000MHz kosztuje ok. 500 zł. Niestety nie udało nam się znaleźć tej serii w Polsce a jedynie na brytyjskim sklepie internetowym CCL.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.