Home / Aktualności / ADATA SD600Q 480GB – test zewnętrznego dysku SSD USB 3.2

ADATA SD600Q 480GB – test zewnętrznego dysku SSD USB 3.2

No i przyszedł czas na kilka słów podsumowania testu dysku ADATA SD600Q. Samo urządzenie jak i jego wydajność nie zawiodły naszych oczekiwań. Całość wykonana jest na prawdę solidnie, mamy możliwość skromnego – ale jednak – wyboru koloru dysku, a czysta wydajność jak i ilość operacji I/O jest aż nadto wystarczająca w przypadku tej klasy urządzeń, które służą nierzadko jako magazyn danych lub po prostu do zgrania danych z innego komputera.

Nawet gdybyśmy zechcieli używać dysku SD600Q tak jak klasyczny dysk SSD czy HDD, instalując na nim np. gry, to i z takim zadaniem poradzi sobie on bez większych problemów – my sprawdziliśmy tę opcję przy okazji testu gry Pagan Online.

Także cena, jakość wykonania oraz odporna na uszkodzenia obudowa urządzenia od Adaty zasługuje na wyróżnienie. Na dzień publikacji niniejszego testu 480-GB wersja dysku z linii SD600Q kosztuje około 300 zł, a więc dokładnie tyle samo za ile możemy nabyć konkurencyjne rozwiązania od PNY czy Integral-a, a które są od niego znacznie większe (kształt typowy jak dla zewnętrznych dysków talerzowych) i zapewne mniej wytrzymałe, poprzez brak miękkich elementów ochronnych na ich obudowach.

Po stronie wad, których jest znacznie mniej niż zalet, możemy odnotować trochę przykrótki przewód USB – choć konkurencja nierzadko bywa w tej kwestii jeszcze gorsza – oraz jedynie jedną wersję kolorystyczną dostępną w sprzedaży dla wersji o pojemności 960 GB.

W związku z powyższym nie pozostaje nam nic innego jak przyznać naszą rekomendację (plakietka Polecamy) dla dysku ADATA SD600Q 480 GB i polecić go z czystym sumieniem osobom poszukującym szybkiego, kompaktowego oraz wytrzymałego zewnętrznego dysku SSD. 

polecamy techdice

1. Wprowadzenie
2. Opis zewnętrzny
3. Platforma testowa
4. Testy syntetyczne
5. Zestawienie Wyników
6. Podsumowanie

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.