Home / Aktualności / ADATA SD600Q 480GB – test zewnętrznego dysku SSD USB 3.2

ADATA SD600Q 480GB – test zewnętrznego dysku SSD USB 3.2

Rynek mobilnych dysków do podłączenia do portów USB rozwija się w najlepsze, o czym świadczy bohater niniejszego testu jakim jest dysk SSD ADATA SD600Q w wersji o pojemności 480 GB. Dysk ten to wyjątkowo kompaktowa i solidna konstrukcja, która do komunikacji wykorzystuje złącze USB 3.1 oferujące wydajność do 5 Gb/s.

Urządzenia z serii SD600Q dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych (niebieskiej, ciemno-czerwonej oraz czarnej) o pojemności 240 i 480 GB oraz w jednej (czarnej) w przypadku wariantu oferującego 960 GB przestrzeni na dane.

Bardziej dociekliwi z Was pewnie już zauważyli drobną nieścisłość w wersji standardu USB. Otóż na opakowaniu dysku widnieje informacja o zgodności serii SSD600Q ze standardem USB 3.1, niemniej organizacja USB Implementers Forum (USB-IF) przemianowała ostatnio standard USB 3.1 Gen1 na USB 3.2 Gen1, przez co na stronie www producenta w opisie specyfikacji dysku pojawia się informacja o nowszej wersji USB.

Nie przedłużając wstępu zapraszamy Was serdecznie do zapoznania się z naszą recenzją najnowszego, przenośnego dysku marki ADATA.

 

1. Wprowadzenie
2. Opis zewnętrzny
3. Platforma testowa
4. Testy syntetyczne
5. Zestawienie Wyników
6. Podsumowanie

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.