Home / Aktualności / Achilles: Legends Untold polskiego studia Dark Point Games wchodzi dziś w fazę wczesnego dostępu

Achilles: Legends Untold polskiego studia Dark Point Games wchodzi dziś w fazę wczesnego dostępu

Niezwykle obiecująca a do tego pierwsza gra studia Dark Point Games, Achilles: Legends Untold, wchodzi dziś w fazę wczesnego dostępu. W grze znajdziemy izometryczną rozgrywkę z silnym akcentem na walkę opartą na umiejętnościach oraz własny system SI (GAIA) umożliwiający inteligentne zachowanie i współpracę wrogów, które zapewnią graczowi wyzwania w trakcie podróży przez Grecję i Podziemia.

Z myślą o graczach szukających bardziej zespołowej rozgrywki Achilles: Legends Untold oferuje dodatkowy tryb współpracy, w którym będą mogli zmierzyć się z najbardziej przerażającymi potworami starożytnej Grecji wspólnie ze znajomym. W fazie wczesnego dostępu Dark Point Games planuje regularne aktualizacje Achilles: Legends Untold wprowadzające nowe funkcje, bossów i lochy.

Bazując na informacjach dostępnych w sieci uważamy, że gra jest niezwykle obiecująca nie tylko z uwagi na grafikę, ale przede wszystkim na klimat gry. Mamy nadzieję, że uda nam się zagrać w ten tytuł zaraz po premierze aby przekonać się na własnej skórze jak finalnie wypadł produkt rodzimego studia.

Achilles: Legends Untold to izometryczna gra RPG akcji, silnie inspirowana gatunkiem souls-like oraz klasycznymi grami hack & slash. Polegając na surowej sile Achillesa, gracze mierzą się z legendarnymi postaciami i stworzeniami z Iliady Homera oraz odkrywają starożytną Grecję poprzez bogatą fabułę i narrację środowiskową, podążając do bram Troi i poza nie.


Pragnąc stworzyć przystępną, ale wymagającą rozgrywkę, studio projektowało walki z myślą o taktyce rodem z gier typu souls-like, ale w sposób, który nie stanowiłby bariery dla nowych graczy. Dzięki temu grą Achilles: Legends Untold mogą cieszyć się zarówno weterani Souls, jak i nowi gracze.

Z myślą o tych, którzy wolą walczyć ramię w ramię ze znajomymi, gra oferuje także rozbudowany tryb współpracy z generowanymi proceduralnie lochami, dzięki czemu możecie wraz ze znajomymi nieustannie szlifować swoje umiejętności.
Rozgrywka zawiera oparty na umiejętnościach system walki, elementy RPG oraz zarządzanie zasobami. Zbieraj surowce, by wykuwać nowe śmiercionośne bronie i mocne tarcze, które pozwolą Achillesowi osiągnąć pełnię potencjału. Stawaj się coraz silniejszy i bardziej zajadły z każdą odblokowaną zdolnością i przygotuj się na nowe wyzwania, ponieważ nie tylko Achilles przyswaja nowe sztuczki w trakcie swojej podróży.

Achilles: Legends Untold zawiera innowacyjny system GAIA, który sprawia, że postaci sterowane przez SI zachowują się realistycznie i współpracują w nieprzewidywalny sposób. Bierz udział w immersyjnych bitwach, w których potwory dostosowują się do twojego stylu gry, próbują różnych strategii lub tworzą zasadzki – wszystko dzięki wykorzystaniu tego nowoczesnego, autorskiego systemu.

Gra Achilles: Legends Untold będzie dostępna na Steam w cenie 71,99 złotych. Gracze mogą już zakupić grę na Steam i dołączyć do serwera Discord, by otrzymywać najświeższe informacje. Poniżej zaś znajduje się zwiastun wspomnianej w tej wiadomości gry.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.