Home / Aktualności / Monitory / Acer XR341CKA – monitor dla graczy z technologią NVIDIA G-SYNC

Acer XR341CKA – monitor dla graczy z technologią NVIDIA G-SYNC

Acer XR341CKAAcer XR341CKA to pierwszy na świecie zakrzywiony monitora z technologią NVIDIA G-SYNC, dźwiękiem przestrzennym DTS, 2 głośnikami 7 W i bezramkową konkstrukją z futurystyczną aluminiową podstawą i opcjami podświetlania zapewniają rozrywkę w dobrym stylu.

Monitor Acer XR341CKA, który został zaprezentowany podczas  pokazów w Nowym Jorku, posiada zakrzywiony ekran IPS 21:9 UltraWide o rozdzielczości QHD (3440 x 1440) o kącie widzenia 178 stopni. Obsługuje on 100% gamutu kolorów sRGB, co przekłada się na dokładne odwzorowanie kolorów niezbędne dla specjalistów i miłośników fotografii orazprecyzyjne dostosowanie kolorów w różnych aplikacjach i na wydrukach.

Zakrzywiony ekran sprawia, że każda krawędź znajduje się w tej samej odległości odoczu użytkownika, zapewniając harmonijny odbiór obrazów. Umożliwia także głębsze doznania dzięki szerszemu polu widzenia i zwiększonemu obszarowi postrzeganemu w peryferyjnym polu widzenia. 

Monitor Acera można skonfigurować jako system wielomonitorowy dla jeszcze lepszych wrażeń podczas gry, dzięki bezramkowemu designowi.

Preferowanym wyborem graczy komputerowych na całym świecie jest procesor graficzny GeForce GTX, który w połączeniu z technologią NVIDIA G-SYNC jest jedyną platformą oferującą niezwykle płynną obsługę wszystkich gier komputerowych.

Z myślą o graczach XR341CKA obsługuje różnorodne funkcje, które pozwalają na dostosowanie wydajności monitora, w tym 6-stopniową regulację kolorów współpracująca z NVIDIA G-SYNC, wyświetlanie częstotliwości odświeżania na ekranie i trzy różne ikony celownika do wyboru.

Użytkownicy z łatwością poznają, kiedy tryb G-SYNC jest aktywny, dzięki czerwonemu podświetleniu dolnej krawędzi monitora, którego intensywność zmienia się w zależności od chwilowej częstotliwości odświeżania monitora.

Acer XR341CKA 01Dla większej ergonomii XR341CKA można odchylać od -5° do 35° i regulować w pionie o 130 mm, dzięki czemu użytkownik jest w stanie dostosować monitor do optymalnego kąta patrzenia. Posiada on również technologię zapobiegającą migotaniu, aby ograniczać zmęczenie oczu i umożliwić wygodne granie czy pracę.

Jeśli chodzi o porty, to Acer XR341CKA obsługuje złącza DisplayPort, HDMI i posiada wbudowany hub USB 3.0, który umożliwia szybkie ładowanie smartfonów i innych urządzeń.

Acer XR341CKA będzie dostępny w Polsce w trzecim kwartale 2015 roku. Na chwilę obecną jego cena nie jest jeszcze znana.

Acer XR341CKA 02