Home / Aktualności / Monitory / Acer XB270HU – rozdzielczość 2K i 144Hz w hołdzie dla graczy

Acer XB270HU – rozdzielczość 2K i 144Hz w hołdzie dla graczy

Acer XB270HU 01Acer XB270HU, to jeden z pierwszych na świecie 27 calowy monitor 2K (2560 x 1440) oferujący kombinację 4 elementów docenianych przez graczy: odświeżania ekranu 144 Hz, technologii NVIDIA G-SYNC oraz matrycy IPS. Dotychczas na rynku monitorów występowały urządzenia łączące maksymalnie trzy z powyższych technologii. Acer planuje zdobyć przewagę pod tym kątem, oraz przy okazji serca graczy.

Technologia NVIDIA G-SYNC, użyta w tym monitorze sprawia, że każda ramka przetwarzana przez procesor grafiki jest doskonale odwzorowana dzięki synchronizacji czasów odświeżania monitora z GPU. Technologia ta eliminuje zakłócenia i minimalizuje migotanie obrazu oraz opóźnienie, zapewniając płynność, szybkość i dynamikę potrzebną by czerpać przyjemność z najnowszych gier.

Acer XB270HU 03Drugą wspomnianą zaletą monitora Acer XB270HU jest użyta matryca IPSoferująca szerokie kąty kątami widzenia na poziomie 178⁰, zaróno w pionie i poziomie. Oznacza to, że wyświetlany obraz jest dobrej jakości, nawet przy patrzeniu na ekran, nie siedząc dokładnie na wprost monitora. Również odwzorowanie kolorów stoi na bardzo wysokim poziomie. Parametr Delta E wynosi 1,6, gdzie najlepsze matryce TN charakteryzują się wartością w okolicach 3,5-4.

Acer XB270HU 01G-SYNC jest także wposmagany przez oświeżanie 144 Hz, które wyciska z obrazu jeszcze więcej, dając graczom jeszcze więcej niezapomnianych wrażeń z gry. W teorii nawet 30 klatek na sekundę pozwala cieszyć się płynnym obrazem bez zacięć widzialnych dla ludzkiego oka. Wystarczy jednak uruchomić dowolny film na YouTube przy 60 klatkach na sekundę, żeby zobaczyć różnicę na korzyść wyższej wartości FPS (frames per second). Szczególnie gracze doceniają wysokie tempo odświeżania ekranu.

Monitor Acer XB270HU można już kupić w sklepach, w sugerowanej cenie detalicznej 3199 zł, co mając na uwadze wspomniane powyżej fukcje wydaje się rozsądne.