Home / Aktualności / Acer wprowadza systemy Windows 11 SE oraz Windows 11 for Education do laptopów TravelMate B3 i TravelMate Spin B3

Acer wprowadza systemy Windows 11 SE oraz Windows 11 for Education do laptopów TravelMate B3 i TravelMate Spin B3

W ofercie Acer pojawią się komputery z systemem operacyjnym Windows 11 SE, czego przykładem są laptopy Acer TravelMate B3 i Acer TravelMate Spin B3. Przenośne 11,6-calowe urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o szkolnej rzeczywistości. Posiadają one certyfikaty wytrzymałości klasy wojskowej i cechują się 10-godzinnym czas pracy baterii, a obecnie oferowane są z fabrycznie zainstalowanym system Windows 11 for Education lub Windows 11 SE. Co więcej, obudowa tych komputerów jest wykonana w ponad 14% z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.

Efektem trwającej od jakiegoś już czasu współpracy Acera z Microsoftem jest szereg urządzeń przekazanych na potrzeby programów pilotażowych, w ramach których system Windows 11 SE jest wprowadzany do szkół na całym świecie. Acer to jedna z pierwszych marek oferujących urządzenia wyposażone w nowy system operacyjny.

W Acer TravelMate B3 i Acer TravelMate Spin B3 pojawiły się najnowsze procesory Intel Pentium Silver sprawdzające się idealnie jako rozwiązanie dla dzieci w wieku szkolnym. Zastosowanie specjalnego mechanizmu odwadniania chroni wewnętrzne elementy komputerów przed szkodliwym działaniem płynów rozlanych w umiarkowanej ilości np. na klawiaturę. Mechaniczna konstrukcja klawiatury przekłada się na szereg korzyści: całą klawiaturę może w łatwy sposób wymienić administrator, a do tego poszczególne klawisze są zabezpieczone na tyle solidnie, że nie straszne im nawet najszybsze tempo pisania.

Komputery TravelMate B3 z kolei charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością, ale to nie jedyna ich zaleta. Zostały zaprojektowane w bardzo przemyślany sposób, z uwzględnieniem szeregu funkcji, które z pewnością przydadzą się w czasie nauki — zarówno w sali lekcyjnej, jak i poza nią. Karta Intel Wi-Fi 6 (Gig+) w połączeniu z technologią 2×2 MU-MIMO zapewnia stabilną łączność, kiedy sieć używana jest przez wielu użytkowników jednocześnie, a opcjonalne rozwiązanie w postaci 4G LTE zapewnia uczniom łączność sieciową nawet z dala od routera. Dzięki obecności kamery internetowej, laptopy nadają się do nauki zdalnej, a 12-godzinny czas pracy baterii oznacza, że nie straszny im nawet cały dzień zajęć — bez ładowania. Nauczyciele z kolei z pewnością docenią obecność wskaźnika poziomu naładowania baterii. Znajduje się on na górnej części obudowy, dzięki czemu łatwo stwierdzić, czy urządzenie danego ucznia wymaga naładowania.

 
Jeśli zaś chodzi o laptop Acer TravelMate Spin B3 to został on zaprojektowany zgodnie z filozofią Antimicrobial Design[1,2] Acera — zastosowano w nim nie tylko ekran dotykowy pokryty antybakteryjnym szkłem Corning Gorilla Glass, lecz także powłokę antybakteryjną (na bazie jonów srebra) pokrywającą powierzchnie, których użytkownik dotyka w praktyce najczęściej (m.in. klawiatura, touchpad, obszar podparcia dłoni). Dzięki szeregowi opcji do wyboru, w postaci np. opcjonalnego dokowanego pióra w standardzie Wacom AES czy kamery 5 MP HDR, szkoły mogą dostosować laptopy do konkretnych potrzeb swoich uczniów.
 
 

Windows 11 SE

Nowy system Windows 11 SE, korzystający z technologii chmurowej, oferuje użytkownikom wydajność i niezawodność systemu Windows 11 — podanego w nieco odchudzonej, uproszczonej formie, a do tego szereg nowoczesnych narzędzi do zarządzania, które zostały zoptymalizowane na potrzeby niedrogich urządzeń używanych w placówkach edukacyjnych. Windows 11 SE to także przyjazny interfejs i szeroki wybór aplikacji zaprojektowanych z myślą o edukacji. System zainstalowany jest na przystępnych cenowo urządzeniach, które zostały fabrycznie skonfigurowane z naciskiem na prywatność uczniów i zdalne zarządzanie. Dzięki bardziej przejrzystemu interfejsowi i mniejszej liczbie elementów rozpraszających uwagę, system Windows 11 SE pomaga uczniom skupić się na nauce i wykorzystać czas zajęć w pełni.
Laptopy TravelMate B3 i TravelMate Spin B3 są również dostępne z systemem Windows 11 for Education.
 

TravelMate B3 (TMB311-32) dostępny będzie w regionie EMEA w pierwszym kwartale 2022 r. w cenie od 359 euro. TravelMate Spin B3 (TMB311R-32) dostępny będzie w regionie EMEA w pierwszym kwartale 2022 r. w cenie od 539 euro.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.