Home / Aktualności / Acer TravelMate B115P – lekki laptop do pracy i nauki

Acer TravelMate B115P – lekki laptop do pracy i nauki

Acer TravelMate B115P
Acer TravelMate B115P to świeżo zapowiedziany laptop z ciekawym wyglądem, dobrą specyfiacją oraz ekranem dotykowym. Działający pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8.1 z pewnością spodoba się wszystkim szukającym urządzenia mobilnego do zastosowań profesjonalnych lub po prostu do domowego użytku w tym nauki.

Acer TravelMate B115P – na pewno nie tuzinkowy

Wykorzystujący FlowCurve czyli nieco zaokrąglane kształty laptop Acera pomimo dobrej specyfikacji oferuje dobrą jak na tego typu urządzenia czas pracy na baterii wynoszący ok. 10 godzin.

Pod względem specyfikacji bowiem Acer TravelMate B115P oferuje najnowszy cztero rdzeniowy procesor Intel z rodziny Pentium, 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB dysk SSD a to wszystko w lekkiej, bez wiatrakowej obudowie, której górny element wykonany jest z aluminium. Powinno to sprawić, że ekran będzie wystarczająco chroniony przed przypadkowymi naciskami.

Ciekawe funkcje TravelMate B115P

Najnowszy TravelMate posiada wspomniany wcześniej wielopunktowy ekran dotykowy, pełną klawiaturę oraz precyzyjny gładzik (touchpad), który dodatkowo został wzbogacony przez Acera pod względem czułości o dokładności. Dzięki temu profesjonalni użytkownicy nabywający ten produkt na pewno nie będą nim zawiedzeni.

Ciekawym dodatkiem jest zastosowanie w TravelMate B115P kamery HD z funkcją HDR w celu uzyskania czystego obrazu przy wideo konferencjach (w tym Skype). Dopełnieniem tego są dobrej jakości głośniki stereo, które ponadto mają dobrze brzmieć przy słuchaniu muzyki, oglądaniu filmów czy graniu w gry. Kamerka przydaje się również podczas uwierzytelniania użytkowników przy logowaniu (Face Login).

Kilkoma ważnymi funkcjami dla profesjonalistów są Acer Office Manager – organizujący polisy bezpieczeństwa w firmie i ustalający harmonogramy prac konserwacyjnych czy monitorujący pliki, podczas gdy Acer ProShield zarządza profilami użytkowników w tym ich hasłami, chroni dane oraz konta na stronach internetowych.

Acer Classroom Manager (ACM) z kolei to przydatna funkcja dla nauczycieli, którzy chcą zwiększyć swoją produktywność poprzez współdzielenie plików oraz komunikację, która dzięki temu narzędziu umożliwia powiadamianie studentów bezpośrednio na ich komputerach. ACM umożliwia również nauczycielom lepsze monitorowanie poczynań studentów, pomocy im oraz ułatwianiu współdzielenia plików, które chcą współdzielić z innymi w klasie.

Dostępność ani cena laptopa Acer TravelMate B115P na razie nie jest znana, lecz patrząc na specyfikację oraz funkcje zakładamy iż nie będzie należeć do najniższych.