Home / Aktualności / Acer Swift 3 oraz Acer Aspire 3 z nowymi procesorami Ryzen serii 3000 i 4000

Acer Swift 3 oraz Acer Aspire 3 z nowymi procesorami Ryzen serii 3000 i 4000

Właśnie dziś, znany producent komputerów, monitów i laptopów zaprezentował swoje dwa mobilne urządzenia Swift 3 oraz  Aspire 3 wyposażone w nowe procesory AMD, w tym m.in. Ryzen serii 4000. 

We wspomnianym układzie znalazły się między innymi rdzenie ZEN 2, które sprawdziły się w desktopowych procesorach Ryzen 3000. Konstrukcja została także wyposażona w zintegrowaną grafikę, bazującą na zoptymalizowanej architekturze Vega. Nowe jednostki obliczeniowe (CU) są o ponad 50 proc. wydajniejsze od wcześniejszych. Za dobre osiągi odpowiada nie tylko współpraca z lepszym procesorem, ale także usprawnienia stanów energetycznych, a także optymalizacja sterowników. Dzięki zastosowaniu 7-nanometrowej litografii, wprowadzeniu udoskonaleń w budowie konstrukcji oraz zwiększeniu współczynnika IPC, dwukrotnie zwiększono także efektywność energetyczną względem poprzednich modeli Ryzen 3000.

Acer Swift 3

Acer Swift 3 w nowej konfiguracji jest smukły i stylowy, a jednocześnie bardzo wydajny. Jego obudowa została wykonana z aluminium i ma zaledwie 18 mm grubości, co przekłada się na wagę 1,2 kg. Cechuje go także smukła ramka wokół ekranu, która zapewnia większy obszar wyświetlania obrazu o rozdzielczości Full HD. Mocnym punktem nowych APU od AMD są też zintegrowane układy graficzne Radeon Graphics. Szczególnie warta uwagi jest konstrukcja z Ryzen 4700U.

Dzięki energooszczędnemy procesorowi wkonanemu w litografii 7 nm oraz wytrzymałej baterii laptop może pracować bez ładowania do 11 godzin, a ponadto wyposażony jest w technologię Fast Charge.  W połączeniu z obsługą Wi-Fi 6 (802.11ax) i platformy 4G LTE, nowy Acer Swift 3 będzie dobrym wyborem nie tylko do pracy biurowej, ale sprawdzi się w zadaniach wymagających mobilności.

Acer Aspire 3

Laptopy z linii Aspire to bardzo dobra oferta dla osób, które poszukują laptopa do codziennej aktywności (przeglądania internetu, odtwarzania multimediów) lub pracy, ale jednocześnie nie chcą nadmiernie obciążać swojego budżetu. Urządzenia Acer Aspire 3 niebawem trafią na rynek w wielu wariantach obejmujących procesory Ryzen serii 3000. W jednym z nich znajdziemy na przykład R5 3500U, ekran IPS i dysk SSD PCIe o pojemności 512 GB. Użytkownik będzie mógł wykorzystać możliwości Wi-Fi 5 (802.11ac) i Bluetooth 5.0, a także porty: USB 2.0, 2x USB 3.2 Gen 1, złącze audio, wyjście HDMI i złącze sieciowe RJ45.

Jeśli chodzi o ceny, Acer Swift 3 z procesorem AMD Ryzen serii 4000 dostępne są Polsce od połowy maja w cenie od 2999 zł. Za model Acer Aspire 3 z procesorem AMD Ryzen serii 3000 przyjdzie nam zapłacić 900 zł mniej czyli od 2 099 zł i będzie on dostępny od początku czerwca.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.