Home / Aktualności / Acer odświeża swoje laptopy gamingowe – Intel Core 11 gen i karty RTX serii 30 na pokładzie

Acer odświeża swoje laptopy gamingowe – Intel Core 11 gen i karty RTX serii 30 na pokładzie

W ofercie laptopów gamingowych Acera pojawią się nowe, ulepszone modele, w tym Predator Triton 300 SE, Predator Helios 300 i Nitro 5.

W modelu Predator Triton 300 SE, konstrukcji o grubości zaledwie 17,9 mm producent upchnął procesor Intel Core i7 H35 (do 11. generacji), którego częstotliwość taktowania wynosi nawet 5 GHz, a także kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 30601. Jeśli chodzi o ekran to mamy tu 14-calowy wyświetlacz FHD o częstotliwości odświeżania na poziomie 144 Hz. Na system chłodzenia składają się dwa wentylatory AeroBlade najnowszej – piątej – generacji oraz technologia Vortex Flow, która dba o właściwy poziom temperatury komputera. Całość zamknięta w niepozornej metalowej obudowie ważącej jedynie 1,7 kg. 

Predator Triton 300 (PT314-51s) dostępny będzie Polsce w drugim kwartale 2021 roku. Cena komputera zostanie podana w późniejszym terminie.

Z kolei w Predator Helios 300 (PH315-53), odświeżona wersja została wyposażona w najnowszą kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3080 i nawet 32 GB pamięci DDR4. Za jakość obrazu wyświetlanego na ekranie odpowiada wyświetlacz IPS charakteryzujący się częstotliwością odświeżania na poziomie 240 Hz i czasem reakcji na poziomie 3 ms. Za dźwięk, system audio DTS:X Ultra, który jeszcze bardziej potęguje wrażenie zanurzenia w świecie gry.

Predator Helios 300 (PH315-53) dostępny będzie w Polsce na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2021 roku. Cena komputera zostanie podana w późniejszym terminie.

Modele z serii Nitro 5, które stanowiły zawsze efekt najlepszego połączenia jakości i ceny doczekały się teraz dwóch odmian AN515-56 oraz AN517-53. Wśród ich specyfikacji znajdziemy m.in. procesory Intel Core H35 11. generacji, karty graficzne NVIDIA GeForce GTX i przestrzeń dyskową do 32 GB pamięci RAM DDR4. Nie zabrakło też szybkich dysków – producent postarał się o parę dysków SSD M.2 PCIe / SATA1, zapewniających wystarczającą ilość pamięci masowej.

Wśród zalet obu modeli Nitro 5 należy wymienić stosunek powierzchni ekranu do obudowy, który wynosi aż 80%. Wyświetlacz charakteryzuje się częstotliwością odświeżania obrazu na poziomie 144 Hz oraz czasem reakcji wynoszącym 3 ms, co przekłada się na wyjątkową płynność wyświetlanej grafiki, natomiast jasność o wartości 300 nitów. Mamy tu też do dyspozycji port USB Type-C kompatybilny ze standardem Thunderbolt 4 oraz kartę Intel Wi-Fi 6 (Gig+) zapewniającą dobre połączenie z Internetem i szybkie przesyłanie danych. Klawiatura korzysta z czterostrefowego podświetlenia RGB, tak więc praktycznie każdy gracz ma możliwość spersonalizowania komputera zgodnie z własnymi preferencjami estetycznymi.

Oba modele powinny być dostępne na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2021 roku a ich cena tak jak poprzednio, zostanie podana do wiadomości w późniejszym terminie.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.