Home / Telefonia mobilna / CES 2016: Acer Liquid Jade Primo – ciekawy smartfon z Windows 10 Mobile

CES 2016: Acer Liquid Jade Primo – ciekawy smartfon z Windows 10 Mobile

Liquid Jade Primo 03Acer Liquid Jade Primo, to jeden z nielicznych (poza smartfonem LG z systemem Android) smartfonów zaprezentowanych na rozpoczętych dziś pokazach CES 2016, który wyposażono w system Windows 10 mobile, oraz komponenty godne samego flagowca Microsoftu, modeli Lumia 950 / 950 XL.

Acer Liquid Jade PrimoSercem tego smartfonu jest znany procesor Snapdragon 808, który wspomaga wystarczające 3GB RAM oraz 32GB pamięci masowej. Samo urządzenie to 5,5 calowy smartfon z ekranem 1080p wykonanym w technologii OLED i pokrytym szkłem Gorilla Glass, który delikatnie się zakrzywia przy brzegach (tzw. efekt 2.5D). Także kamera dorównuje tej ze wspomnianych modeli flagowej Lumii, gdyż Acer zatroszczył się o 21 MP sensor.

Liquid Jade Primo 04Pod względem wyglądu jest również obiecująco, gdyż Liquid Jade Primo wyposażono w dosyć wyraźny głośnik umieszczony z tyłu, choć efekt wypolerowanego aluminium to tylko złudzenie, cienki plastik nie jest jednak zły, niemniej jednak trochę może zabraknąć przy zachwycie nim samym. Sytuację ratują nieco zaokrąglenia z tyłu, ale sporo zależy od indywidualnych wrażeń każdego użytkownika.

Liquid Jade Primo 02Nie sposób nie zauważyć, że producenci, w tym Acer stosując USB-C, próbują nieco popchnąć rynek w kierunku nowej technologii. Niemniej jednak nie jest to niczym złym przypadku tego smartfonu z systemem Windows 10 mobile, tym bardziej, że wspiera on ideę Microsoftu, a mianowicie Continuum, dzięki któremu wykorzystamy smartfon jako komputer, po podłączeniu do huba myszki, klawiatury i monitora.

Jak się dowiedzieliśmy, Acer Liquid Jade Primo wyceniono na 569 Euro, a jego dostępność wstępnie ustalono na luty.