Home / Peryferia / Myszki / A4 Tech Bloody ZL5 Sniper – myszka dla graczy? O tak!

A4 Tech Bloody ZL5 Sniper – myszka dla graczy? O tak!

A4 Tech Bloody ZL5 Sniper

Niewiele osób wie, że firma A4 Tech produkuje myszki dla graczy, bo do tej pory nie było to jej priorytetem, który jak się za chwilę dowiecie ma się zmienić za sprawą laserowej myszki A4 Tech Bloody ZL5 Sniper.

Jedną z bardziej interesującyh faktów o tej myszce jest połączenie dobrej ceny i niespotykanej w tym przedziale funkcji, co może być dla wielu z was dużym szokiem. Laserowa mysz do gier A4 Tech Bloody Sniper ZL5 wykorzystuje dobre i sprawdzone sensory Avago A9800, które zapewniają hirurgiczną niemal precyzję działania praktycznie co do piksela od 100 do 8200 DPI. Mysz jest także wyposażona w 11 programowalnych przycisków – więcej niż wystarczająco, nawet podczas  gier FPS / RPG.

Wygląd

W wyglądzie natychmiast zauważycie bardzo specyficzny i futurystyczny design “krwawej” myszki A4 Tech Bloody ZL5 Sniper, mysz laserowej od A4 Tech, która juz na wstępie imponuje wyglądem, zachęcając tym samym do odkrywania jej cech i wielu twarzy.

Połączenie dwóch kolorów, czarnego i czerwonego, nie jest w świecie graczy niczym nowy – w zasadzie to standard. Jednak tu, a szczególnie w połączeniu z wysokiej jakości materiałami wykonania wyszło to nad wymiar dobrze.

A4 Tech Bloody ZL5 Sniper gaming mouse

Dobrze stonowane czerwone diody LED robią wrażenie w ciemności, a rozmieszczenie przycisków możemy uznać za dobre. Wiele z 11 programowalnych przycisków, w tym te umieszczone specyficznie z boku i na górze myszy, nie sprawiają żadnych problemów podczas użytkowania, a przynajmniej podczas testów.

Ich używanie możemy uznać za zdumiewająco dobre, tak samo jak materiał z jakiego zostały wykonane. Można powiedzieć, że ma znów spodobał nam się bardzo ładny design, ale to zależy oczywiście od gustu, czy i wam się to spodoba, czy nie, ale prawdopodobnie większość kupujących się z nami zgodzi.


Dla mnie osobiście myszka jest bardzo wygodna a jej kształt nie męczył mojej dłoni. Ma ładne i dobre w dotyku materiały, które sprawiają wrażenie solidnej konstrukcji. Przenoszenie i przesuwanie myszką jest również bardzo łatwe, zapewne z powodu bardzo małej wagi.

Funkcje

Laserowa mysz dla graczy od A4 Techa ma wiele szczególnych cech, a te są najbardziej interesujące dla graczy.

A4 Tech Bloody ZL5 Sniper wykorzystuje dobrze znane sensory Avago A9800, charakteryzując się wysoką precyzji w zakresie od 100 do 8200 DPI. Mysz posiada 6 trybów celowania, która mogą być wybrany do szybkiego podnoszenia umiejętności snajperskich w grach i błyskawicznego przełączania się pomiędzy trybami  “karabinu” i “snajperką” dla natychmiastowego oddawania strzałów z danej broni.
A4 Tech Bloody ZL5 Sniper gaming mouse 06
Mysz jest bardzo wytrzymała, ale to nie niespodzianka mając na uwadze użycie mikroprzełączników Omron z żywotnością ponad 20 milionów kliknięć dla lewego / prawego przycisku myszy. Na uwagę zasługuje także przycsk “Sniper”, który dostosowuje precyzję działania do potrzeb celowania w grach z karabinów sniperskich (5 trybów) umożliwiając bezzwłoczne powstrzymania ataku wroga.

11 programowalnych przycisków jest co najmniej wystarczające do grania w gry FPS czy strzelanki z 4 trybów strzałów pod lewym przyciskiem, lub w gry MMO / RPG gry z bardzo szybkim wykonywania poleceń makro.

Wysokiej jakości miękkiej gumy są odporne na ścieranie i pot, a w przypadku lewego i prawego przycisku myszki zmniejszają wstrząsy i poprawiają dokładność celowania!

Innowacyjna “16-punktowa technologia kalibracji”, dostraja precyzję działania powierzchni podkładki, co pozwala na lepsze ustawienie kursora. Rolki Metal X ‘Glide Armor’ są trwała i odporna na ścieranie. Gładka powierzchnia stopy myszki sprawia, że ślizga się ona 20% szybciej i wytrzymuje ona więcej niż 300 km dystans odległości w podróży.

Czujniki i oprogramowanie

Krwawa seria myszek A4 Tech ZL5 Snajper korzysta jak już wspominałem z sensorów Avago A9800, oferując wysokiej zarówno pod względem czułości co trwałości czujnik (100 – 8200 DPI). Jest on na tyle szybki, że nie ma mowy o jakimkolwiek lagu (opóźnienia) podczas gry. Ponadto, oferowana dokładnością jest potwierdzona w grach FPS, co z pewnością spodoba się graczom preferujących ten właśnie gatunek.

A4 Tech Bloody ZL5 Sniper gaming mouse software 02

A4 Tech Bloody ZL5 Sniper gaming mouse software 01

Oprogramowanie dostarczane z Bloody Sniper ZL5 posiada wiele funkcji i ustawień szczegółowych, które mogą pomóc przy programowaniu przycisków wedle uznania. Jednak mogło ono być nieco bardziej dopracowane graficznie i intuicyjne. Być może zostanie to zaadresowane podczas kolejnych aktualizacji.

Podsumowanie

Jeśli posiadacie niski budżet bo wydaliście wszystkie oszczędności na wydajny procesor, kartę graficzną czy więcej RAMu, ale nie chcielibyście rezygnować z myszy dla graczy, to A4 Tech Bloody ZL5 Sniper  jest właśnie dla was. Jest trwała i może dużo znieść. Nada się głównie, choć nie tlko do gier FPS i ma 5 trybów strzelania, które można łatwo zidentyfikować poprzez przyporządkowane im kolory.

Myszka ta oferuje kilka funkcji oszukiwania, mowa tutaj o o automatyczne hamowaniu i odrzucie, choć tak naprawdę nie jest to w zasadzie uważane za oszukiwanie w grach, niemniej jest mile widzianą funkcją w społeczności graczy.

Nie można jej jednak porównać bezpośrednio do myszy takich producentów jak Razer, Thermaltake, Steel Series, lub innego dużego producenta tego rodzaju peryferiów, ale jest to zdecydowanie najlepszy zawodnik w tym przedziale cenowym, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę 150 zł jaką przyjdzie nam za nią zapłacić.

Z pełną satysfakcją możemy zatem przyznać myszy A4 Tech Bloody ZL5 Sniper nagrody Gaming oraz Cena / Jakość.

Typ myszy laserowa
Komunikacja z komputerem przewodowa
Rozdzielczość 8200 dpi
Typ podłączenia USB
Zasięg 1,7 m
Liczba przycisków 10
Liczba rolek 1
Kolor Czarno-Srebrny
Opis częstotliwość próbkowania 125-1000 Hz, AVAGO 9800

 

badge_Gaming_newbadge_cena_jakosc_new

Niewiele osób wie, że firma A4 Tech produkuje myszki dla graczy, bo do tej pory nie było to jej priorytetem, który jak się za chwilę dowiecie ma się zmienić za sprawą laserowej myszki A4 Tech Bloody ZL5 Sniper. Jedną z bardziej interesującyh faktów o tej myszce jest połączenie dobrej ceny i niespotykanej w tym przedziale funkcji, …

Ocena końcowa

Wykonanie
Funkcje
Precyzja
Oprogramowanie

Dobry zawodnik

Podsumowanie : Jeśli posiadacie niski budżet bo wydaliście wszystkie oszczędności na wydajny procesor, kartę graficzną czy więcej RAMu, ale nie chcielibyście rezygnować z myszy dla graczy, to A4 Tech Bloody ZL5 Sniper jest właśnie dla was. Jest trwała i może dużo znieść. Nada się głównie, choć nie tlko do gier FPS i ma 5 trybów strzelania, które można łatwo zidentyfikować poprzez przyporządkowane im kolory.

Twoja ocena: 4.18 ( 2 votes)
86