Home / Aktualności / 8-generacja procesorów Intel Core “Cannon Lake” o 15 proc. szybsza?

8-generacja procesorów Intel Core “Cannon Lake” o 15 proc. szybsza?

W sieci w dniu dzisiejszym pojawiła się stosunkowo ważna informacja mówiąca o ogólnej wydajności procesorów Intel Core 8-generacji “Cannon Lake”. Wynika z niej, że mające zadebiutować w drugiej połowie tego roku układy wykonane będą nadal w 14-nm procesie technologicznym.

Ponadto plotka głosi, że w odróżnieniu od jednostek “Kaby Lake” tym razem w większym stopniu wzrośnie wydajność IPC (Instructions Per Cycle) względem poprzedniej generacji CPU, niż to miało miejsce przy okazji wspomnianej powyżej premiery układów 7-generacji. Mówi się, że model Core i7-8700K może być nawet taktowany zegarem około 5 GHz – nie podano czy wartość ta dotyczy bazowej częstotliwości czy może jednak trybu Turbo.

Wracając jednak do najważniejszej kwestii, a mianowicie wydajności nowych procesorów. Według Intela ma być ona wyższa w przypadku Cannon Lake nawet o 15 proc. w stosunku do jednostek Kaby Lake (w teście SYSmark).

Intel Cannon Lake 01

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.