Home / Gry / Akcja / 8-bitowy Karl – czyli Prima Aprilis z World of Tanks

8-bitowy Karl – czyli Prima Aprilis z World of Tanks

Twórcy gry World of Tanks z okazji 1 kwietnia, czyli Prima Aprilis przygotowali dla graczy wyjątkowo atrakcyjną niespodziankę. Prezent ten jest niezwykle atrakcyjny nie tylko dla osób mających w latach swojej młodości komputery 8-bitowe, ale także dla młodszych graczy, którzy mogą teraz zasmakować miodności (przyjemności), jaką dają komputery sprzed kilkudziesięciu lat.

Działo samobieżne Karl to pojazd pierwszego poziomu (Tier I), którym tak jak pojazdami wyższych poziomów możemy grać jak standardową maszyną czyli strzelając z niewielkiej odległości po zbliżeniu się do przeciwnika, ale również mamy możliwość poczuć się jak artylerzysta po wciśnięciu klawisza Shift. Wówczas przełączamy się do tzw. widoku satelitarnego i atakujemy wroga z dystansu – należy pamiętać, że nie jest on jednak zbyt duży.

Nasz 8-bitowy Karl posiada wytrzymałość na poziomie 1500 punktów, co pozwala na zapewnienie wystarczającego poziomy zabawy nawet początkującym graczom (ich pojazd nie ulegnie po prostu zbyt szybko zniszczeniu). Na niewielkiej mapie bazy ”zielonej” oraz ”czerwonej drużyny znajdują się naprzeciw siebie, zaś po obydwu stronach planszy znajdują się niewielkie ”baseny”. Część mapy zajmują mury z czerwonej cegły, które możemy niszczyć strzelając do nich.

Na start otrzymujemy czołg z 1-osobową załogą wyszkoloną na 100 proc., której możemy ustawić tzw. perkę, jednak ze względu na to, że za bitwę (wygraną lub przegraną) nie otrzymujemy doświadczenia i tak nic nam to nie da. Ponadto za walkę, w której znajdziemy się w piątce najlepszych graczy (pod względem zadanych przeciwnikowi uszkodzeń) dostaniemy 5 000 kredytów.

Co ciekawe możemy do naszej maszyny dokupić moduły (zestaw naprawczy, gaśnice oraz apteczkę) jednak my na chwilę obecną nie stosowaliśmy ich. Po pierwsze ich koszt jest standardowy, a po drugie uważamy, że w pewnym sensie popsułoby to całą zabawę.

Zabawa 8-bitowym Karlem z okazji Prima Aprilis w World of Tanks dostępna jest od 1 kwietnia 2014 r. Czołg otrzymujemy na stałe, lecz nie możemy go sprzedać np. po to, by zyskać dodatkowe miejsce w garażu. Oczywiście ww. pojazd otrzymujemy całkowicie za darmo wraz z dodatkowym miejscem w naszym garażu.

8-bitowy Karl w World of Tanks 06

Źródło: Informacja własna

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.