Home / Aktualności / 7000D AIRFLOW oraz iCUE 7000X RGB – nowe wieże od Corsair

7000D AIRFLOW oraz iCUE 7000X RGB – nowe wieże od Corsair

 

Choć rynek obudów typu full-tower ATX nie jest tak popularny jak mini czy micro ATX, nie powstrzymuje to producentów takich jak Corsair od nowych premier – 7000D AIRFLOW oraz iCUE 7000X RGB. Premierowe produkty dostępne są w kolorze czarnym lub białym oraz oferują ekstremalnie przestronne wnętrze umożliwiające maksymalne wykorzystanie potencjału chłodzenia przy użyciu kilku radiatorów: do trzech 360 mm lub dwóch 420 mm. 

Pierwsza z nowości, 7000D AIRFLOW oferuje panel przedni z perforowanej stali, który zapewnia intensywny przepływ powietrza. Atutem iCUE 7000X RGB z kolei są trzy okna ze szkła hartowanego w pełni eksponujące zawartość i podświetlenie zestawu. Przepastne wnętrze obudów z serii 7000 umożliwia budowę układów chłodzących o różnej konfiguracji. Niezależnie od wersji, użytkownik we wnętrzu zamontuje aż do 12 wentylatorów 120 mm lub 7 wentylatorów 140 mm oraz po kilka radiatorów, na przykład 3 x 360 mm lub 2 x 420 mm. Specjalna taca płyty głównej z regulowanym mocowaniem wentylatorów umożliwia zamontowanie z boku obudowy czterech wentylatorów 120 mm lub nawet 480-milimetrowego radiatora, takiego jak np. Hydro X Series XR7.  

 

Wracając do 7000D AIRFLOW, warto wspomnieć, że obudowa ta została wyposażona w trzy wentylatory 140 mm z technologią CORSAIR AirGuide, która koncentruje przepływ powietrza na najgorętszych elementach komputera.

Wersję iCUE 7000X RGB wyposażono w intensywne podświetlenie RGB emitowane przez cztery wentylatory SP140 RGB ELITE AirGuide, każdy z ośmioma indywidualnie adresowanymi diodami LED RGB. To właśnie ta wersja daje nam ten dodatkowy efekt 'wow’. Ponadto, dodany w komplecie zupełnie nowy kontroler iCUE COMMANDER CORE XT oraz repeater do wentylatorów PWM umożliwiają wszechstronne sterowanie nie tylko podświetleniem, ale i szybkością wentylatorów. Ten pierwszy pomaga również w monitorowaniu pozostałych podzespołów komputera. Obie wersje produktów oferują mnóstwo miejsca na pamięć masową dzięki sześciu kieszeniom na napędy 2,5”/3,5” i trzem mocowaniom dysków SSD 2,5”. Panel przedni obudów z serii 7000 niezależnie od modelu zawiera pełny zestaw złączy, w tym port USB 3.1 Type-C oraz cztery porty USB 3.0 i wejście I/O.

 

Okno ze szkła hartowanego w obudowach z serii 7000 eksponuje wszystkie pozostałe podzespoły zestawu, podczas gdy kable są pomysłowo schowane w wewnętrznej części skrzynki. Dedykowane rozwiązanie RapidRoute do prowadzenia okablowania umożliwia łatwe i schludne układanie głównych przewodów w pojedynczym, ukrytym kanale o głębokości 30 mm umiejscowionym za płytą główną. Z kolei trójgniazdowe, pionowe mocowanie na osłonie zasilacza umożliwia wyeksponowanie karty graficznej o dowolnych wymiarach zarówno w położeniu horyzontalnym, jak i wertykalnym. Co więcej, dwa panele boczne mocowane na zawiasach zapewniają łatwy, beznarzędziowy dostęp do wnętrza obudowy w dowolnym momencie użytkowania produktu.

Wraz z obudowami z serii 7000 na rynku pojawiło się banalnie proste w montażu chłodzenie cieczą dla procesorów CORSAIR H170i ELITE CAPELLIX. Premierowe AiO dzięki ogromnemu radiatorowi 420 mm, trzem wentylatorom PWM ML140 RGB oraz zaawansowanej głowicy pompki jest najwydajniejszym dotychczas zintegrowanym układem chłodzenia stworzonym przez CORSAIR. Ekstremalną efektywność i niskie temperatury zapewnia cicha pompka odśrodkowa generująca hałas na poziomie niższym niż 20 dBA. Miedziana płytka chłodząca z 128 mikrofinami o konstrukcji Split-Flow szybko pochłania ciepło procesora, a wentylatory ML140 RGB osiągają do 2000 obrotów na minutę, by rozpraszać ciepło docierające do radiatora.

Oprócz ogromnej wydajności, użytkownikom H170i ELITE CAPELLIX towarzyszyć będzie dynamiczne podświetlenie RGB emitowane przez 33 niezwykle jasne i energooszczędne diody LED CAPELLIX umiejscowione w głowicy pompki oraz osiem indywidualnie adresowanych diod LED RGB na każdym z wentylatorów ML140 RGB. Dzięki niesamowitym opcjom personalizacji oferowanym przez dodany w zestawie kontroler CORSAIR iCUE COMMANDER CORE i wszechstronnemu oprogramowaniu CORSAIR iCUE można nadać osobisty charakter całemu systemowi chłodzenia PC. H170i ELITE CAPELLIX trafiło do sprzedaży tylko w kolorze czarnym oraz działa z niemal każdym współczesnym produktem Intel i AMD, w tym z procesorami do gniazd LGA 1200, 115X, 2066 i AM4.

CORSAIR 7000D AIRFLOW, CORSAIR iCUE 7000X RGB oraz H170i ELITE CAPELLIX są już dostępne w sprzedaży w europejskim sklepie internetowym CORSAIR.com oraz w światowej sieci autoryzowanych sprzedawców detalicznych i dystrybutorów kalifornijskiego producenta. W Polsce sprzęt pojawi się najpóźniej do końca czerwca br. 7000D AIRFLOW i 7000X RGB są objęte dwuletnią, a układ chłodzenia procesora cieczą H170i ELITE CAPELLIX – pięcioletnią gwarancją oraz ogólnoświatową obsługą klienta i pomocą techniczną firmy CORSAIR.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.