Home / Komputery Stacjonarne / Procesory / 7 generacja procesorów Intel Core – zwiększona wydajność, szybkość i bezpieczeństwo

7 generacja procesorów Intel Core – zwiększona wydajność, szybkość i bezpieczeństwo

intel-ces-2017-core-7genJak już wspominaliśmy wcześniej, Intel w pocie czoła prezentował na CES swoje produkty. Typowi gracze i użytkownicy komputerów zapewne zaciekawią się zaprezentowaną rodziną procesorów Intel Core siódmej generacji z modelami od 4,5 do 91W.

Wykonane w ulepszonym procesie technologicznym 14 nm+, najnowsze układy trafią do szerokiej gamy urządzeń – od ultraprzenośnych komputerów, takich jak Intel Compute Stick, przez urządzenia 2w1, komputery stacjonarne i All-in-One, po mobilne stacje robocze. Wzrost produktywności, szybkości i bezpieczeństwa — to kluczowe aspekty na które postawiono przy projektowaniu najnowszej generacji procesorów Intel Core. Użytkownicy mogą oczekiwać wyraźnych skoków jakościowych i wsparcia dla odtwarzania oraz tworzenia filmów w rozdzielczości 4K UHD, czy też coraz popularniejszych filmów sferycznych.

Nowe procesory Intel Core, w połączeniu z ulepszonymi układami graficznymi Intel Iris Plus, gwarantują odpowiednią moc obliczeniową niezbędną do korzystania z immersyjnych rozgrywek w technologii VR. Ponadto, procesory Intel Core vPro siódmej generacji i Intel Xeon po raz kolejny wyznaczają standard komercyjnych systemów obliczeniowych. Dzięki nim, właściciele firm i dyrektorzy działów IT mogą zaoferować pracownikom nowe komputery z bateriami o żywotności nawet do 10 godzin, zwiększoną produktywnością oraz bezpieczeństwem – chociażby dzięki implementacji technologii Intel Authenticate, wspomaganego sprzętowo rozwiązania do uwierzytelniania wieloskładnikowego.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.