Home / Aktualności / W1 WIRELESS – nowa klawiatura mechaniczna od Thermaltake

W1 WIRELESS – nowa klawiatura mechaniczna od Thermaltake

Bądźmy szczerzy, większość z nas kojarzy markę Thermaltake z obudowami, myszkami lub chłodzeniem wodnym ale nie z klawiaturami do gier. Mimo to firma ta postanowiła zaryzykować ogłaszając klawiaturę mechaniczną W1 WIRELESS.

Łączność

Obsługuje ultraszybką technologię 1 ms 2,4 GHz, zasięg bezprzewodowy około 10 metrów i żywotność baterii do 1,5 miesiąca. Inną opcją bezprzewodową jest Bluetooth. Połącz się z urządzeniami obsługującymi Bluetooth 4.2 z baterią wystarczającą na 2,5 miesiąca lub podłącz w trybie przewodowego połączenia USB typu C.

Oprócz trybu bezprzewodowego klawiatura Thermaltake umożliwia podłączenie do trzech urządzeń kompatybilnych z Bluetooth, takich jak laptopy, tablety lub telefony komórkowe, przełączając się między nimi, naciskając odpowiednio klawisz Fn i cyfry od 1 do 3.

Dla tych, którzy chcą zredukować opóźnienia do absolutnego minimum lub oszczędzić na bateriach (konieczność ładowania), Thermaltake przygotował możliwość skorzystania z połączenia przewodowego poprzez kabel USB typu C.

Będąc przy kwestii zasilania, W1 WIRELESS wykorzystuje do pracy dwie baterie 1,5 V AA w trybie bezprzewodowym i jest wyposażona w wygodny schowek na odbiornik umieszczony z tyłu klawiatury. 

 

Przełączniki mechaniczne Cherry MX

Najważniejszym elementem dla graczy są zawsze przełączniki mechaniczne. W tym przypadku mówimy o przełącznikach mechanicznych Cherry MX Blue i Red. Wiadomo, że niebieskie przełączniki reagują i są słyszalne; naciśnij klawisz, poczuj kliknięcie i dowiedz się, kiedy punkt aktywacji 2,2 mm został trafiony. Czerwone przełączniki charakteryzują się prostą obsługą i niskim oporem sprężyny, dzięki czemu są popularnym wyborem dla użytkowników, którzy chcą balansować między pracą a zabawą. Oba przełączniki są oceniane na 50 milionów naciśnięć klawiszy, co zapewnia maksymalną trwałość.

Kolejną interesującą cechą klawiatury do gier W1 Wireless są klawisze zaprojektowane z PBT, znane ze swojej sztywności i tekstury. Są również bardziej odporne na rozpuszczalniki, dzięki czemu są łatwe w utrzymaniu i wytrzymują wielokrotne użycie.

Mimo gamingowego zacięcia, klawiatura posiada dedykowane sterowanie multimediami i przełącznik trybu gry, który pozwala użytkownikom wyłączyć klawisz Windows, aby zapobiec przypadkowemu naciśnięciu, i ma indywidualny przycisk zasilania z boku dla szybszego dostępu.

 

W tej chwili nie znamy cen ani dostępności rynkowej.

Specyfikacja

P/N GKB-WOW-BLSNUS-01
COLOR Titanium Gray with Black
BLUETOOTH MEMORY SET 3 sets
KEY CAPS PBT with Laser
GRAPHICAL UI No
GOLD-PLATED USB Yes
DIMENSIONS 442 x 222 x 40.6 mm
INTERFACE 2.4GHz, Bluetooth 4.2, USB Type-C
ANTI-GHOSTING KEYS 10 KEY Rollover (2.4GHz)
6 KEY Rollover (Bluetooth)
N KEY Rollover (USB)
BATTERY 1.5V AA x 2
POLLING RATE 1000 HZ (2.4GHz, USB)
125 HZ (Bluetooth)
BACK-LIGHT No
WRIST REST Yes, Fixed
MULTIMEDIA KEYS Mute + Volume Wheel
CABLE LENGTH 1.5 M
WIRELESS RANGE 2.4GHz & Bluetooth : 10M
BATTERY LIFE 2.4GHz : 1.5 months
Bluetooth 4.2 : 2.5 months
SYSTEM REQUIREMENTS 2.4GHz / USB : Win 7 or later, Mac OSX 10.10 or later
Bluetooth : Bluetooth 4.2 enable device with Win 8 or later, OSX 10.12 or later
SWITCH TYPE Mechanical
SWITCH NAME CHERRY MX BLUE MECHANICAL
ACTUATION POINT BLUE : 2.2 ± 0.6 MM
KEY STROKE BLUE : 4 – 0.5 MM
ACTUATION FORCE 50g(BLUE) with Optimized Tactile Feel
KEY LIFESPAN 50 Million Clicks Lifetime

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.