Home / Aktualności / 6 nowych gier zyskuje wsparcie Ray Tracing

6 nowych gier zyskuje wsparcie Ray Tracing

Życie posiadacza kart RTX nie jest łatwe. Nie dość, że musi on wydać więcej na zakup tych kart bowiem kosztują one więcej niż te z serii GTX, to w dodatku gier wspierających Ray Tracing jest jak na lekarstwo. Sytuacja ta ma się jednak zmienić. Podczas konferencji technologicznej GPU w Chinach, firma NVIDIA ogłosiła sześć nowych gier, które będą obsługiwać funkcję śledzenia promieni w czasie rzeczywistym.

Istnieje już kilka znanych tytułów, które wspierają Rat Tracing, w tym Call of Duty: Modern Warfare and Control. Prawdopodobnie największą nazwą ogłoszoną w Chinach była popularna gra bitewna Royale Tencent Ring of Elysium, która otrzyma wsparcie dla tej funkcji w przyszłej aktualizacji, chociaż nie określono, kiedy to może nastąpić. Wśród innych gier oferujących wsparcie dla wspomnianej technologii Nvidii znalazły się Boundary, Convallaria, F.I.S.T, Project X i Xuan-Yuan Sword VII.

Jak donosi TechRadar, Convallaria to kolejny tytuł battle royale, który pojawi się w przyszłym roku. Oferować ma on wsparcie dla rozgrywek z ponad 100 graczami w otwartym świecie, zarówno z elementami PvE, jak i PvP. Tymczasem Boundary to kosmiczna strzelanka o zerowej grawitacji, która pojawi się również w 2020 roku.

Z kolei F.I.S.T jest opisywana jako hardkorowa gra w stylu Metroidvania, w której wcielamy się w królika z ogromną mechaniczną pięścią, a Xuan-Yuan Sword VII to kolejna propozycja chińskiego RPG. Wreszcie, Project X ma być strzelanką akcji ze studia anime Mihoyo, która ma się ukazać dopiero w 2021 roku.

Gry mogą nie mieć znanych tytułów i nie wszystkie mogą trafić do Europy, ale zawsze dobrze jest wiedzieć, że więcej tytułów otrzymuje ray tracing, a w przyszłym roku pojawi się mnóstwo masowych wydań z obsługą RTX w tym rodzimy Cyberpunk 2077, Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, Doom Eternal, Dying Light 2 i Watch Dogs Legion, by wymienić tylko kilka. Śledzenie promieni (ray tracing) ma być również dodawane do Minecrafta w przyszłym roku.

  • Ring of Elysium
  • Xuan-Yuan Sword VII
  • F.I.S.T

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.