Home / Aktualności / GeForce GTX 1650 OC – nowa karta ZOTAC serii 16 z zasilaniem z gniazda PCIe

GeForce GTX 1650 OC – nowa karta ZOTAC serii 16 z zasilaniem z gniazda PCIe

Jeden z liderów kart graficznych, ZOTAC, zaprezentował dziś swóją najnowszą konstrukcję – model GeForce GTX 1650 OC. Powiększa ona rodzinę ZOTAC GAMING o kolejną kartę z serii 16 bazującą na architekturze NVIDIA Turing.

Co ważne, karta została wyposażone w 4GB GDDR5 pamięci oraz jest fabrycznie podkręcona a dodatkowo charakteryzuje się bardzo niskimi wymaganiami poboru energii dzięki czemu jest ona zasilana przez złącze PCIe na płycie głównej. Małe rozmiary nie oznaczają gorszych możliwości konfiguracyjnych – producent umożliwił podłączenie nawet trzech monitorów poprzez złącze HDMI 2.0b, DisplayPort 1.4 i Dual Link DVI-D.

Jeśli chodzi o wydajność, to nowa karta Zotaca gwarantuje dwa razy lepsze osiągi niż GeForce GTX 950 i jest o 70% szybsza od GTX 1050 podczas gry w najnowsze tytuły.

Konstrukcja ZOTAC GAMING GeForce GTX 1650 OC pozwala zmieścić kartę w 99% systemów komputerowych. Urządzenie ma tylko 151 mm długości. Karta zasilana jest przez złącze PCIe na płycie głównej co oznacza, że nie potrzebuje żadnych dodatkowych źródeł mocy. Mniejsza liczba kabli to mniejszy bałagan w obudowie komputera.

Karta wyposażona jest w 90 mm wentylator, największy jaki inżynierowie z ZOTAC mogli zamontować zachowując jednocześnie kompaktowy rozmiar urządzenia. Ażurowe skrzydła wentylatorów załamują przepływ powietrza rozbijając je na bardziej skoncentrowane strumienie. Zapewnia to optymalny przepływ i cichą pracę wentylatora, zwiększając przy tym wydajność chłodzenia. Radiator słonecznikowy został zaprojektowany tak, aby umożliwić równomierne odprowadzanie ciepła z procesora karty graficznej. Ciepło przekazywane jest z punktu centralnego na krawędzie, co przekłada się na wydajne chłodzenie całego układu.

W celu osiągnięcia jeszcze lepszej wydajności karty graficznej, ZOTAC oferuje oprogramowanie FireStorm, które można pobrać z jego strony internetowej. Później wystarczy kilka kliknięć i można zmienić częstotliwości pracy GPU, prędkość pamięci, regulować pracę wentylatora oraz wybrać profil jego działania, a także sprawdzić ważne statystyki i dostosować wiele innych opcji.

Na razie nie znamy cen ani dostępności wspomnianego tu Zotaca GTX 1650 OC.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.