Home / Aktualności / 50 procentowy wzrost wydajności RDNA3 względem RDNA2

50 procentowy wzrost wydajności RDNA3 względem RDNA2

Jak informuje serwis VideoCardz – AMD planuje zadebiutować swoją architekturę graficzną nowej generacji RDNA3 z kartami graficznymi Radeon RX 7000 już pod koniec października lub na początku listopada 2022 roku. Choć informacje o debiucie nowej generacji kart graficznych AMD pod koniec 2022 roku już mieliśmy, teraz jest to nieco bardziej sprecyzowane.

Jak twierdzi AMD RDNA3 powtórzy wyczyn ponad 50-procentowego przyrostu wydajności generacji na wat, który RDNA2 miał w porównaniu do RDNA. Procesory graficzne nowej generacji zostaną zbudowane w procesie technologicznym TSMC N5 (5 nm EUV) i zadebiutują w postaci modułu wieloukładowego podobnego do procesorów AMD. Układy logiczne z komponentami SIMD GPU zostaną zbudowane na najbardziej zaawansowanym węźle, podczas gdy akceleratory I/O i wyświetlania/mediów zostaną umieszczone w osobnych matrycach, które mogą działać na nieco starszym węźle.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.