Home / Aktualności / 5 soundbarów, na które warto rzucić okiem

5 soundbarów, na które warto rzucić okiem

Soundbary to ciekawa propozycja dla osób, które nie chcą poświęcać jakości dźwięku kosztem miejsca. W prosty (i w miarę tani) sposób można polepszyć jakość dźwięku przy oglądaniu filmów czy słuchaniu muzyki a przy tym dodać telewizorowi nieco elegancji. Soundbary mają już w ofercie czołowi producenci, a i ci mniej znani próbują w tym segmencie swoich sił. W niniejszym artykule postaramy się zaproponować wam kilka z nich.

 

Samsung HW-K450 (orientacyjna cena 799 zł) – kup teraz

Samsung HW-K450

 

Soundbar 2.1 Samsung HW-K450 o mocy 300W  to z pewnością warte rozpatrzenia rozwiązanie dla tych, którzy chcą „polepszyć” jakość dźwięku w swoich telewizorach. Funkcja Surround Sound Expansion, która została tu zaimplementowana przez koreańskiego producenta sprawia, że dźwięk rozprzestrzenia się po pomieszczeniu, zapewniając bardziej realistyczne i wciągające wrażenia. Z kolei dzięki wykorzystaniu technologii bezprzewodowej, podłączenie i ustawienie subwoofera jest niezwykle proste. Także uzyskanie potężnego basu i wysokiej jakości dźwięku nie wymaga żadnego wysiłku z naszej strony. 

Soundbar może łączyć się z innymi urządzeniami za pomocą technologii Bluetooth, co oznacza, że będziemy mogli słuchać swojej ulubionej muzyki z telefonu lub komputera w wysokiej jakości dźwięku – bez żadnych kabli. Samsung postarał się także o funkcjonalną aplikację Samsung Audio Remote, dzięki której użytkownik może kontrolować soundbar przy jej pomocy. 

 

Sony HT-RT3 (orientacyjna cena 1099 zł) – kup teraz

Sony HT-RT3Drugim ciekawym soundbarem (kosztującym znacznie więcej od poprzedniej propozycji) jest soundbar Sony HT-RT3 dostarczający prawdziwy 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny pozwalający zatracić się w każdym filmie. Głośniki tylne i zewnętrzny subwoofer współpracują z 3-kanałową listwą głośnikową, czego efektem jest prawdziwie kinowe brzmienie, którego czystość gwarantuje wzmacniacz cyfrowy S-Master. 

Konfiguracja produktu Sony nie ustępuje Samsungowi, tak samo jak możliwość przesyłania ulubionej muzyki strumieniowo za pomocą łącza Bluetooth. Wystarczy połączenie jednym dotknięciem za pośrednictwem NFC.

Wyjście HDMI ze zwrotnym kanałem audio (ARC) pozwala na połączenie z telewizorem za pomocą jednego przewodu, co ułatwia konfigurację i utrzymanie porządku. Z kolei wejście optyczne zapewnia wysoką jakość dźwięku przestrzennego z odtwarzaczy Blu-ray i DVD.

 

Samsung HW-J6000R/EN (orientacyjna cena 1237 zł) – kup teraz

Samsung HW-J6000R EN

 

Jeśli jesteście jednym z posiadaczy zakrzywionych telewizorów, których popularność ostatnimi czasy nieco wzrosła, z pewnością zainteresujecie się soundbarem Samsung HW-J6000R/EN. Warto zaznaczyć, iż każdy z 6 głośników wbudowanych w Soundbar posiada swój dedykowany wzmacniacz, dzięki czemu dźwięk jest czysty i dokładny. Nie mniej istotne jest to, że dźwięk w jakości HD zachowuje bogactwo oryginału poprzez zastosowanie próbkowania 192 kHz/24-bit.

Soundbar ten posiada także elegancki design o aluminiowym wykończeniu, tworzący stylistyczną jedność z telewizorami Curved, nie tylko tego producenta. 

Jeżeli posiadacie urządzenie z systemem Android, to przy pomocy dedykowanej aplikacji połączysz inne urządzenia za pomocą Bluetooth i uzyskaj dostęp do wszystkich kluczowych funkcji Soundbara, a także z łatwością odtwarzaj ulubione piosenki.

 

LG SH2 2.1 (orientacyjna cena 429 zł) – kup teraz

LG SH2 2.1

Gdybyście byli w stanie poświęcić nieco jakości i mocy, to powinniście ukłonić się w kierunku soundbara LG SH2 2.1. Ten o połowę (lub więcej) tańszy soundbar dostarcza nadal dobre brzmienie, a to za sprawą głośników o mocy 100W (2x 25W + 50W subwoofer). Do zalet produktu LG można zaliczyć łatwą instalację, łączność Bluetooth oraz możliwość sterowania nim za pomocą naszego pilota do telewizora (obsługiwane marki to LG, Sony, Philips, Sharp, Panasonic, Vizio, Toshiba oraz Samsung).

 

Lark 2.0 BT (orientacyjna cena 179 zł) – kup teraz

 

Lark 2.0 BT

Budżetowy soundbar nie jedno ma imię, niemniej jedno z nich to Lark 2.0 BT. Produkt ten docenią miłośnicy pełnego i dynamicznego dźwięku, dla których wydanie więcej niż 200-300 zł powoduje palpitacje serca. Urządzenie sprawdzi się idealnie jako głośnik do oglądania filmów, słuchania muzyki lub grania na konsoli.

Całkowita moc tego urządzenia to 80 W i składają się na nią aż cztery wbudowane głośniki (moc muzyczna: 4 x 20W, zaś moc wyjściowa RMS to 4 x 7W), odpowiadające za różne pasma dźwięku (150-18 kHz). Urządzenie cechuje się ciekawym nowoczesnym designem i może być również zamontowane na ścianie. Soundbar, dzięki modułowi Bluetooth (wersja 4.2), może posłużyć do obsługi wielu źródeł muzyki (smartfony, tablety, telewizory) z każdego miejsca w domu. Jedyną wadą (przynajmniej dla niektórych) może okazać się brak subwoofera, no ale za taką cenę…

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.