Home / Aktualności / 5 aktualizacja do Flight Simulator wprowadzi znaczny wzrost wydajności

5 aktualizacja do Flight Simulator wprowadzi znaczny wzrost wydajności

Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć jak wymagająca potrafi być gra Flight Simulator Microsoftu (mówimy o jego najnowszej odsłonie). Jednak nadzieję przynosi zapowiedziana 5 aktualizacja do tego popularnego symulatora lotu, która pojawi się wraz z wersją na Xbox Series X/S 27 lipca w tym samym czasie zawita też na pecety.

Znaczna poprawa wydajności wynika z przepisania silnika gry, którą zademonstrował, dyrektor generalny Asobo, Sebastian Wloch. Zaprezentował on lot nad Manhattanem w obecnej wersji, ze średnim wynikiem około 40 klatek na sekundę oraz ten sam lot ukazujący średnią liczbę 60 klatek na sekundę przy tych samych ustawieniach i na tym samym komputerze po 5 aktualizacji.

To wszystko uzyskano bez optymalizacji DirectX 12, co powinno jeszcze bardziej zwiększyć wydajność gry gdy użyjemy tego trybu. Nawet bez DX12 widać wyraźnie na wykresie, jak mniej obciążona będzie gra po nadchodzącej aktualizacji, co w rezultacie pozwoli lepiej wykorzystać zasoby GPU. Asobo zwrócił również uwagę, że dzięki tej aktualizacji poprawi się wydajność VR.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.