Home / Aktualności / 43-calowy monitor do gier pierwszym monitorem z certyfikatem HDMI 2.1

43-calowy monitor do gier pierwszym monitorem z certyfikatem HDMI 2.1

43-calowy monitor do gier sygnowany logiem marki ASUS Republic of Gamers (ROG) będzie pierwszym monitorem z certyfikatem HDMI 2.1, który przeszedł wszystkie testy zgodności i walidacji przeprowadzone przez wiodącą firmę Allion Labs, Inc – międzynarodową firmę specjalizującą się w testowaniu produktów.

Nowy monitor ROG jest kompatybilny z konsolami nowej generacji, a HDMI 2.1 zapewnia mu pełną przepustowość do 48 Gb / s do obsługi treści 4K UHD (3840 x 2160) przy zmiennych częstotliwościach odświeżania wynoszącymi do 120 Hz. Funkcja Auto Low Latency, którą monitor również posiada umożliwia również konsoli do gier sterowanie trybem przetwarzania wyświetlacza, nadając priorytet małym opóźnieniom lub jakości przetwarzania w zależności od zawartości. Allion Labs poddało monitor rygorystycznym testom Fixed Rate Link (FRL), w tym testom FRL Electrical, FRL Pixel Decoding i FRL Protocol, aby zapewnić pełną zgodność z nadchodzącymi urządzeniami HDMI 2.1.

Wspomniany monitor Asusa nie będzie jedynym oferującym korzyści HDMI 2.1. Konsole do gier nowej generacji, które trafią na rynek jeszcze w tym roku stanowią dla firmy łakomy kąsek. W związku z tym ROG ma w planach całą serię monitorów do gier HDMI 2.1 dostępną na okres świąteczny. Nowe monitory będą dostępne w rozmiarach 27, 32 i 43-cale.

Dla przypomnienia, ROG jako pierwszy na świecie zaoferował graczom 240 Hz monitor do gier ROG Swift PG258Q , 144 Hz monitor 4K do gier ROG Swift PG43UQ  z cyfrową kompresją strumienia (DSC) oraz 360 Hz ROG Swift.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.