Home / Aktualności / 3DMark Sky Diver – nowa aktualizacja benchmarku testującego już dostepna

3DMark Sky Diver – nowa aktualizacja benchmarku testującego już dostepna

3DMark Sky Dive Benchmark
3DMark Sky Diver benchmark został właśnie oddany w nasze ręce. Aktualizacja do najpopularniejszego programu testującego wydajność układów graficznych dostępna jest jako bezpłatna aktualizacja zarówno dla nowych jak i obecnych użytkowników.

3DMark Sky Diver – co nowego?

Test ten zawiera w sobie poza demem, 2 testy graficzne, test fizyki oraz test połączony. Podczas gdy test graficzny mierzy wydajność układu GPU, to test fizyki zajmuje się wydajnością naszego procesora. To w rezultacie wyjaśnia test połączony będący sumą wydajności testu GPU oraz procesora (CPU). Test w demie nie wpływa na wynik testów naszego systemu.

Pierwszy test graficzny (Graphics test 1) skupia się na teselacji oraz zaawansowanego oświetlenia. Graphics test 2 z kolei bierze w obroty przetwarzanie pikseli i do tego celu używa oświetlania wykorzystującego przetwarzanie bazujące na shaderach.

Test fizyki oferuje nieco odmienne do dotychczasowego podejście i polega na serii testów aż do momentu w którym wydajność jego spada poniżej założonego minimum i jest on przerywany. Test połączony zawiera kombinację obu – grafiki i testów fizyki.

3DMark Sky Diver jest nową funkcją DirectX 11 do testów urządzeń mobilnych takich jak laptopy oraz komputery ze średniej półki. Test ten jest idealny dla zintegrowanych kart w laptopach, najpopularniejszych kart graficznych w komputerach PC oraz innych systemów, które nie mogą poszczycić się dwucyfrową liczbą klatek w najwydajniejszym teście w 3DMark jakim jest Fire Strike.

Jak podaje producent 3DMarka podczas gdy Fire Strike jest testem kart graficznych na ustawieniach ultra wysokich, to Sky Diver polega raczej na testach w ustawieniach normalnych, oczywiście w DirectX 11.

Tak więc jeśli nasz system osiąga wynik 2800 w Fire Strike, powinniśmy użyć Sky Diver. Natomiast jeśli osiągamy rezultaty gorsze niż 12000 w 3dMark Sky Diver to powinniśmy się przesiąść na Fire Strike.

Producent oferuje również 3DMark Advanced Edition z jeszcze większą ilością testów, osobistych ustawień oraz innych funkcji i posiada oczywiście wspomnianą aktualizację, dostępny jest na platformie Steam za niecałe 10 dolarów.

Pobierz: 3DMark v1.3.708 z aktualizacją Sky Diver