Home / Telefonia mobilna / 2 wiadomości sms, które zamrożą twój iPhone z iOS 10

2 wiadomości sms, które zamrożą twój iPhone z iOS 10

zlosliwe wiadomosci iOS 10

Gdyby Apple wiedziało co pociągnie za sobą wprowadzenie emoji do klawiatury urządzeń iOS, a konkretnie iPhone w tym przypadku zapewne pomyślałoby dwa razy. Wygląda na to, że gdy użytkownik otrzyma jedną z dwóch wiadomości zawierającą jeden numer i kilka emoji albo białej flagi, zera, emoji tęczy i ukrytych znaków VS16. Takie treści wiadomości sms powodują, że iPhone przestaje reagować, może się restartować.

Exploit, który powoduje niepożądane działanie jest wynikiem błędu w oprogramowaniu iOS, który w pierwszym przypadku (jeden numer i kilka emoji) dotyczy wersji iOS od 10 to 10.1.1. zaś w drugim (białej flagi, zera, emoji tęczy i ukrytych znaków VS16) każdej wersji aż do 10.2.1 czyli najnowszej. 

Bez względu na to, której wersji dotyczyłaby otrzymana przez was wiadomość, należy albo jak najszybciej ją usunąć, albo wykorzystać Siri aby wysłać wiadomość do siebie, tym samym wyrzucić z kolejki złośliwą wiadomość, którą wtedy i tak trzeba usunąć. Poniżej prezentujemy kroki, które trzeba powziąć aby pozbyć się złośliwych wiadomości i przywrócić swój smartfon do właściwego funkcjonowania.

  1. Uruchom przeglądarkę Safari na swoim iPhonie
  2. udaj się na stronę vincedes3.com/save.html
  3. Kliknij Otwórz tą stron w aplikacji Moje Wiadomości. Po tym nowa, pusta wiadomość zostanie do nas wysłana.
  4. Skasuj złośliwą wiadomość włącznie z tą wysłaną z powyższej strony.

 

Źródło: Pocket-lint

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.