Home / Aktualności / 11 bit studios zapowiedziało Frostpunk 2

11 bit studios zapowiedziało Frostpunk 2

Rodzime studio z Warszawy – 11 bit studios zapowiedziało Frostpunk 2, kontynuację uznanej gry strategicznej z 2018 roku. Opracowana na PC gra Frostpunk 2 toczy się 30 lat po wydarzeniach z głównej gry i jak można się domyślać, wciąż jest to niezmiernie zimny świat, w którym węgiel zastępuje ropę jako sposób na utrzymanie miasta. Wygląda na to, że nie wszyscy się z tym zgadzają, więc jako głównodowodzący natrafimy na opór, gdy zdecydujesz się zostawić węgiel w poszukiwaniu ropy.

Twórcy gry, 11 bit obiecują ambitną grę, która oferuje bardziej znaczące wybory, większą skalę i wyższe wartości produkcji. Sequel jest tworzony przez 70-osobowy zespół, z którego większość osób pracowała nad pierwszą częścią gry. Warto napomnieć, że oryginalny Frostpunk sprzedał się już w ponad 3 milionach egzemplarzy. Nie ma chyba wątpliwości, że „dwójka” ma spore szansę na powtórzenie sukcesu sprzed kilku lat. Zwiastun poniżej.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.