Home / Aktualności / 10 i 12 rdzeniowe procesory MediaTek już wkrótce

10 i 12 rdzeniowe procesory MediaTek już wkrótce

Mediatek 10 i 12 rdzeniowe procesory
Jeśli uważacie, że wasze cztero lub co najwyżej ośmiordzeniowe procesory w smartfonach to dużo, to radzimy się zastanowić. Firma MediaTek, jeden z największych graczy w branży procesorów mobilnych poinformował o rozpoczęciu prac nad procesorami z 10 lub nawet 12 rdzeniami.

10 i 12 rdzeniowe procesory MediaTek mogą się pojawić już w tym roku, lecz firma obstawia raczejdrugą jego połowę lub nawet koniec roku.

Ośmiordzeniowe procesory rozprzestrzeniły się na rynku właśnie za sprawą firmy MediaTek, która postawiła na niską cenę dzięki czemu cała operacja przebiegłą włąśnie z takim skutkiem.

Należy jednak zastanowić się nad sensem wykorzystywania 8, 10 czy 12 rdzeni gdyż nawet w komputerach stacjonarnych wykorzystywanie więcej niż czterech to przypadki, które możemy policzyć na palcach.

Z takiego założenia wyszedł Qualcomm, który skupił się na podnoszeniu taktowania rdzeni a nie na zwiększaniu ich liczby.

A co wy uważacie, ważniejsza jest liczba czy taktowanie rdzeni (zarówno w urządzeniach mobilnych jak i komputerach stacjonarnych)?