Home / Gry / Zwrot pieniędzy za gry kupione w Steam

Zwrot pieniędzy za gry kupione w Steam

Valve Steam

Właściciel jednej z największych platform sprzedaży gier Valve rozpoczyna niebawem zwrot pieniędzy za gry kupione w Steam.

Na czym ma to wszystko polegać oraz czy można ukończyć grę i zarządać do niej pieniędzy?

Valve poinformowało, że zwrot pieniędzy za gry kupione w Steam będzie możliwy w przeciągu 14 dni od zakupu danej gry, oraz przy założeniu, że nie graliśmy w grę więcej niż 2 godziny. Tym samym Valve chce wyeliminować oszustów żądających zwrotu po ukończeniu gry.

Jednak system nie jest pod tym kątem idealny, czego przykładem mogą być gry, które można ukończyć w dwie godziny, tak jak niektóre niezależne produkcje.

Niemniej jednak jak się dowiadujemy będzie można uzyskać zwrot pieniędzy również za kupione w darmowych grach przedioty np. w Dota 2, pod warunkiem, że ich nie użyliśmy.

Oddawane pieniądze mają jeszcze bardziej upewnić kupujących, że w przypadku odmiennych wrażeń po zakupie gry (w porównaniu do obietnic twórcó gry), będą oni mogli ją zwrócić i odzyskać pieniądze.

Uważamy, że takie posunięcie Valve jest bardzo korzystne dla obu stron, gdyż jeśli spodoba wam się gra to i tak ją zostawicie, jeśli coś pójdzie nie tak, oddacie bez winnego sumienia, że po raz kolejny zmarnowaliście pieniądze.