Home / Gry / FPS / Zwiastun i trybymultiplayer gry Doom już jest

Zwiastun i trybymultiplayer gry Doom już jest

Nowy Doom 01

Bethesda pokazała dzisiaj najnowszy zwiastun swojego flagowego produktu, gry Doom, a dokładnie jego trybu multiplayer, w którym będzie chyba najwięcej frajdy z grania.

Rozgrywka wieloosobowa umożliwi granie w takie tryby jak Zbiór Dusz (Soul Harvest), Zamrożenie (Freeze tag, Ścieżka wojenna (Warpath), Arena Klanów (Clan Arena), Dominacja oraz Team Deathmatch.

W pierwszym z nich będziemy zdobywać punkty za dusze poległych przeciwników (na styl team Deathmatch), które pozostaną w naszej drużynie. Punkty te będą dodawane do momentu upłynięcia, po czyn nastąpi zwycięstwo jednej z drużyn. Co więcej, będziemy mogli zdobywać dusze (punkty) naszych kompanów, zapobiegając tym samym ich zebraniu przez przeciwników.

Zamrożenie z kolei to nieco zabawny tryb polegający na „mrożeniu” przeciwnika, którego potem będziemy mogli np. pchnąć w kierunku niebezpiecznego obiektu czy innego zawodnika, ślizgając go.

Trzeci tryb jest nieznaczną modyfikacją „Króla wzgórza” (King of the hill), z flagą, którą musimy zebrać przemieszczającą się sukcesywnie na naszej mapie. Co więcej, runo Demona przemieszcza się także, co prowadzi do konieczności podejmowania ważnych dla naszej drużyny decyzji.

Dominacja to trzy nieruchome punkty rozmieszczone na mapie. Gracze pojawiają sie w różnej jej części, a punkty zdobywane w tym trybie zależą od czasu kontroli nad danym punktem (flagą).

Podczas gdy Team Deathmatch jest klasycznym trybem gry Doom i nie wymaga głębszego tłumaczenia, tak Arena Klanów (Clan Arena) jest dosyć ciekawa z uwagi na fakt, że wszystkie bonusy są usunięte z mapy, gracz nie mogą odżyć, odzyskać energii – jak zginiemy, to jesteśmy wyeliminowani z gry. Drużyna, która wyeliminuje przeciwną zwycięża.

Zapowiedziane tryby multiplayer będzie można przetestować podczas beta testów, które odbędą się pomiędzy 31 marca a 3 kwietnia. Gra ma mieć premierę 13 maja.