Home / Aktualności / ZTE zapowiedziało trzy smartfony z serii Blade Q

ZTE zapowiedziało trzy smartfony z serii Blade Q

ZTE seria Blade QZTE zapowiedziało właśnie linię swoich najnowszych smartfonów z serii Blade Q. Trzy nowe urządzenia z tej serii mają pojawić się już niebawem w Europie. Tak więc już niebawem powinniśmy móc nabyć smartfony ZTE Blade Q Mini z ekranem 4 cale i rozdzielczością  800 x 480 (WVGA) i baterią 1500 mAh, Blade Q posiadającym ekran 4.5″ 854 x 480 (FWVGA) i baterię 1,800 mAh oraz Blade Q Maxi z 5 calowym wyświetlaczem, rozdzielczością 854 x 480 (FWVGA) i większą baterią o pojemności 2,000 mAh.

Choć rozdzielczości tych urządzeń nie powalają na kolana to z pewnością wygląd samych urządzeń nie jest taki zły a ich cena będzie na pewno adekwatna do specyfikacji.

Właśnie pod względem specyfikacji wszystkie trzy smartfony będą bardzo podobne. Znajdzie się więc w nich dwu-rdzeniowy procesor Cortex-A7 taktowany zegarem 1.3 GHz, układ graficzny Mali 400 a także 1 GB RAM. Także 5 megapikselowa kamera mogąca nagrywać filmy 720p, kamerka z przodu o rozdzielczości VGA czy 4 GB na dane użytkownika rozszerzalne poprzez kartę micro SD będą wspólne dla tych trzech modeli.

Nie powinno także dziwić podobieństwo funkcji takich jak łączność 3G z HSPA, Bluetooth 4.0, Wi-Fi b/g/n, GPS czy FM radio identyczne zarówno dla Blade Q Mini, Blade Q czy Blade Q Maxi.

Opisywane tu smartfony z serii Blade Q bedą korzystać z systemu operacyjnego Android 4.2 Jelly Bean. Cena ani dokładna dostępność tych smartfonów ZTE nie została jeszcze ustalona.

Źródło: GSM Arena