Home / Aktualności / Złote globy 2014. Zwycięzcy Golden Globes Awards.

Złote globy 2014. Zwycięzcy Golden Globes Awards.

Golden globe awards złote globy 2014 zwycięzcy
12 stycznia 2014 w hotelu Hilton w Beverly Hills, Kalifornii odbyło się wręczenie 71-szych Złotych globów czyli Golden Globe Awards 2014. Złote globy 2014 i wręczenie nagród zgromadziło po raz kolejny całe rzesze aktorów, celebrytów oraz ich fanów.

Złote globy 2014

Wolf of Wall Street

Tak jak to było przewidywane przed ogłoszeniem wyników, wiele nagród miało trafić do aktorów i filmu Zniewolony (tytuł oryginalny 12 Years a Slave).

Także wśród faworytów był film Wilk z Wall Street z Leonardo DiCaprio, American Hustle gdzie zarówno sam film jak i pierwszo i drugoplanowe aktorki zdobyły wyróżnienia a na Matthew McConaughey w filmie „Witaj w Klubie” skończywszy.


Już po naszej recenzji filmu animowanego „Minionki Rozrabiają” można było wróżyć marne szanse na zwycięstwo w tej kategorii. Nie to, żeby tej film był zły, lecz nie tak zabawny jak część pierwsza. Także w kategorii animowanego filmu zwycięzcą została „Kraina Lodu).

Mandela Long Walk to Freedom
Za najlepszy scenariusz filmowy uznano ten z filmu Ona, zaś utwór muzyczny Ordinary Love wykonany przez U2 pochodzący z filmu (Mandela: Droga do wolności). Mendela jest dosyć dobrym filmem, naszym zdaniem godnym kandydatem do Oskara w wielu kategoriach. Oskary będą wręczane już 2 marca.

 Poniżej znajduje się lista filmów i aktorów zgłoszonych do złotych globów 2014 wraz z ze zwycięzcami zaznaczonymi kolorem czerwonym.

Najlepszy film, Dramat
„12 Years a Slave” (Zniewolony) – zwycięzca
„Captain Phillips” (Kapitan Philips)
„Gravity” (Grawitacja)
„Philomena” (Tajemnica Filomeny)
„Rush” (Wyścig)

Najlepszy filmMusical lub Komedia
„American Hustle” – zwycięzca
„Her” (Ona)
„Inside Llewyn Davis” (Co jest grane, Davis?)
„Nebraska”
„The Wolf of Wall Street” (Wilk z Wall Street)

Najlepszy reżyser
Alfonso Cuarón, „Gravity” (Grawitacja) – zwycięzca
Paul Greengrass, „Captain Phillips” (Kapitan Philips)
Steve McQueen, „12 Years a Slave” (Zniewolony)
Alexander Payne, „Nebraska”
David O. Russell, „American Hustle”

Najlepszy aktor, Kategoria dramat
Chiwetel Ejiofor, „12 Years a Slave” (Zniewolony)
Idris Elba, „Mandela: The Long Walk to Freedom” (Mandela: droga do wolności)
Tom Hanks, „Captain Phillips” (Kapitan Philips)
Matthew McConaughey, „Dallas Buyers Club” (Witaj w klubie) – zwycięzca
Robert Redford, „All Is Lost”

Najlepsza aktorka, Kategoria dramat
Cate Blanchett, „Blue Jasmine” zwyciężca
Sandra Bullock, „Gravity” (Grawitacja)
Judi Dench, „Philomena” (Tajemnica Filomeny)
Emma Thompson, „Saving Mr. Banks” (Ratując pana Banksa)
Kate Winslet, „Labor Day”

Najlepszy aktorMusical lub Komedia
Christian Bale, „American Hustle”
Bruce Dern, „Nebraska”
Leonardo DiCaprio, „The Wolf of Wall Street” (Wilk z Wall Street) – zwycięzca
Oscar Isaac, „Inside Llewyn Davis”  (Co jest grane, Davis?)
Joaquin Phoenix, „Her” (Ona)

Najlepsza aktorkaMusical lub Komedia
Amy Adams, „American Hustle” – zwycięzca
Julie Delpy, „Before Midnight” (Przed północą)
Greta Gerwig, „Frances Ha”
Julia Louis-Dreyfus, „Enough Said” (Ani słowa więcej)
Meryl Streep, „August: Osage County” (Sierpień w hrabstwie Osage)

Najlepszy aktor drugoplanowy
Barkhad Abdi, „Captain Phillips” (Kapitan Philips)
Daniel Brüel, „Rush” (Wyścig)
Bradley Cooper, „American Hustle”
Michael Fassbender, „12 Years a Slave” (Zniewolony)
Jared Leto, „Dallas Buyers Club” (Witaj w klubie) – zwycięzca

Najlepsza aktorka drugoplanowa
Sally Hawkins, „Blue Jasmine”
Jennifer Lawrence, „American Hustle” – zwycięzca
Lupita Nyong’o, „12 Years a Slave” (Zniewolony)
Julia Roberts, „August: Osage County”  (Sierpień w hrabstwie Osage)
June Squibb, „Nebraska”

Najlepszy film animowany
„The Croods” (Krudowie)
„Despicable Me 2” (Minionki rozrabiają)
„Frozen” (Kraina Lodu) – zwycięzca

Najlepszy film zagraniczny
„Blue Is the Warmest Color” (Niebieski to najcieplejszy kolor)
„The Great Beauty” (Wielkie piękno) – zwycięzca
„The Hunt” (Polowanie)
„The Past” (Przeszłość
„The Wind Rises”

Najlepszy scenariusz
„12 Years a Slave” (Zniewolony)
„American Hustle”
„Her” (Ona) – zwycięzca
„Nebraska”
„Philomena” (Tajemnica Filomeny)

Najlepszy utwór filmowy
„Atlas,” performed by Coldplay – „The Hunger Games: Catching Fire” (Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia)
„Let It Go,” performed by Idina Menzel – „Frozen” (Kraina Lodu)
„Ordinary Love,” performed by U2 – „Mandela: The Long Walk to Freedom” (Mandela: Droga do wolności) – zwycięzca
„Please Mr. Kennedy,” performed by Justin Timberlake, Oscar Isaac, and Adam Driver – „Inside Llewyn Davis”  (Co jest grane, Davis?)
„Sweeter Than Fiction,” performed by Taylor Swift – „One Chance” (Jedyna szansa)

Najlepszy kompozytor muzyki filmowej
Alex Ebert, „All Is Lost” (Wszystko stracone) – zwycięzca
Alex Heffes, „Mandela: The Long Walk to Freedom” (Mandela: Droga do wolności)
Steven Price, „Gravity” (Grawitacja)
John Williams, „The Book Thief” (Złodziejka książek)
Hans Zimmer, „12 Years a Slave” (Zniewolony)