Home / Oprogramowanie / YouTube Gaming czyli konkurencja dla Twitch, który rusza niebawem

YouTube Gaming czyli konkurencja dla Twitch, który rusza niebawem

youtube-gamingYouTube Gaming, to jak się można domyślać serwis dedykowany grom, filmom z nich oraz streamingowi rozgrywek, który dotychczas zarezerwowany był dla takich gigantów jak Twitch.

Jak się także dowiadujemy, YouTube Gaming pojawi się jako osobny serwis, także jego zawartość nie będzie dostępna z wyszukiwań YT. Co więcej, wyszukiwania a raczej podpowiedzi z nimi związane będą na tyle inteligentne, że dotyczyć będą gier a nie np. utworów muzycznych, nawet gdy pierwsze litery będą identyczne.

gaming-yt-ikonaMający się pojawić już niebawem serwis YouTube Gaming nie skupi się na samym streamingu, bowiem każda dostępna gra będzie miała osobną stronę. Tym samym śledzenie gier za ich pomocą czy dedykowanych kanałów będzie dziecinnie proste. Nadchodzący serwis będzie oferował także rozległe rekomendacja bazujące na tym co obecnie lubimy.

Nawiązując do Twitch posiada system archiwizacji udostępnianych materiałów obejmuje 14 dniowy okres, lub do 60 ni jeśli jesteście członkami Twitch Turbo.

Youtube Gaming oferować ma jednak kilka kluczowych usprawnień, wśród których należy wspomnieć o przesyłaniu obrazu 60 klatek na sekundę, funkcji DVR czyli nagrywania streamingu czy automatycznej jego konwersji do YouTube.

Cały system ma zostać tak przeprojektowany, że nie będzie już trzeba ustalać z wyprzedzeniem imprez na żywo oraz dostępny będzie pojedynczy link, za pomocą którego udostępnimy całą zawartość naszego streamingu.

Z dostępnych informacji wynika, że YT Gaming pojawi się już tego lata w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Co z pozostałymi państwami, na razie nie wiadomo.