Home / Gry / Xbox Play Anywhere – gry dostępne już w przedsprzedaży w Windows Store

Xbox Play Anywhere – gry dostępne już w przedsprzedaży w Windows Store

Xbox Play Anywhere

Crossplatformowe gry Xbox One / Windows 10 dziéki programowi Xbox Play Anywhere mają umożliwić graczom zabawę zarówno na konsoli jak i na komputerach wyposażonych w najnowszy system operacyjny Microsoftu. Dzięki zunifikowaniu platformy pomiędzy urządzeniami oraz podobnymi (jeśli nie identycznymi ) do typowych pecetów podzespołami, gracz będzie miał możliwość kontynuowania rozgrywki na którymkolwiek z urządzeń, zaś twórcy zyskają łatwiejszy porting gier czy aplikacji dzięki UWP.

Rozpoczynając od gry Recore, poprzez Forza Horizon 3 a na chwilę obecną Gears of War 4 skończywszy, gry te można zamawiać w przedsprzedaży w sklepie Windows 10. Podczas gdy pierwsza z nich ma mieć premierę już 13 września, druga zawita na oba systemy 27-go. Z kolei najnowszy GoW4 pojawić się ma 7 października.

Kolejnymi tytułami wspierającymi Xbox Play Anywhere mają być: Sea of Thieves, Halo Wars 2, Scalebound, Killer Instinct Season 3, State of Decay 2, Ark: Survival Evolved, Dead Rising 4, We Happy Few oraz Crackdown 3.

Ważne jest także to, że wraz z grami wspierającymi wspólną platformę, funkcję tą oferować mają dodatki do tych gier, zapisane stany gier czy osiągnięcia. Wygląda na to, że jest to naprawdę dobry pomysł, chociażby z uwagi na to, że nie zawsze możemy grać na konsoli gdy np. reszta domowników chce oglądać telewizję. Tak, mamy streaming z konsoli, aczkolwiek jego wydajność w dużej mierze zależy od naszej sieci wi-fi. Minusem takiego rozwiązania jest to, że podczas gdy konsola Xbox One z pewnością pociągnie daną grę, to nasz komputer musi spełniać wymagania dotyczące sprzętu, tak jak to zwykle ma miejsce w przypadku pecetów.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.