Home / Konsole / Xbox One Slim – imperium kontratakuje PS4 Slim

Xbox One Slim – imperium kontratakuje PS4 Slim

Xbox One Slim

Xbox One Slim czyli jak donosi najnowszy raport, odpowiedź Mirosoftu na wersję slim konsoli od Sony, ma pojawić się pod koniec teg, lub na początku przyszłego roku.

Obecna generacja konsoli Xbox One została zaprezentowana w listopadzie 2013 roku, także choć może nie była planowana odchudzona, odświeżona wersja, to z pewnością będzie mile widziana u graczy jak z marketingowego punktu widzenia.

Kluczowym aspektem jaki Microsoft weźmie pod uwagę przy przeprojektowaniu będą rozmiary, w tym możliwe umieszczenie zasilacza w samej konsoli, z czym z pewnością zgodzą się wszyscy ci, którzy widzieli pokaźnych rozmiarów obecną cegiełkę obecnej wersji.

Wśród zmian jakie zobaczyć ma konsola Xbox One Slim ma być wykorzystanie 20 lub nawet 14nm procesora (w zamian za 28nm obecnie stosowanego). To również powinno nieco zmniejszyć rozmiary całego zestawu.

Mając także na uwadze małą przewagę wydajności konsoli PS4, Xbox może zobaczyć szybszy procesor czy podkręcony (lub nawet zmieniony) układ graficzny, choć to byłoby dosyć trudne, i w zasadzie stanowiło by nową wersję konsoli a nie odchudzenie.

No nic, na razie mamy tyle informacji, i choć nie potwierdzone jeszcze oficjalnie, to jesteśmy pewni, iż po premierze Windows 10 gdy Microsoft zwolni nieco siły przerobowej, zajmie się odchudzaniem „puszystego” Xboxa One.

A co wy uważacie o tych zmianach, no i o wyglądzie konsoli tu prezentowanym? Czekamy na komentarze.